KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Cellfast Wilki Krosno walczą o awans! Pierwszy finał eWinner 1. Ligi w niedzielę. Kursy bukmachera eWinner

Cellfast Wilki Krosno walczą o awans! Pierwszy finał eWinner 1. Ligi w niedzielę. Kursy bukmachera eWinner Fot. Mateusz Biskup / Wilki Krosno

W niedzielę (26.09) Cellfast Wilki Krosno czeka pierwszy mecz finałowy na torach eWinner 1. Ligi Żużlowej. Rywalem w walce o awans do PGE Ekstraligi jest Arged Malesa Ostrów. Rundę zasadniczą sezonu wygrała ekipa z Krosna, dlatego pierwszy mecz Wilki odjadą na wyjeździe zachowując atut własnego toru na rewanż. Jednak według bukmacherów klub z Krosna nie jest faworytem do awansu.

REKLAMA


Cellfast Wilki Krosno w finale

Z początku to brzmiało jak sen, ale ostatecznie stało się faktem. Cellfast Wilki Krosno w trudnej, wyrównanej eWinner 1. Lidze zdołało nie tylko awansować do fazy play-off, ale także zrobić to z pierwszego miejsca zostawiając za swoimi plecami takie drużyny jak ROW Rybnik, Abramczyk Polonia Bydgoszcz, Zdunek Wybrzeże Gdańsk czy Arged Malesa Ostrów.

Trzeba zauważyć, że solidne grono z tych zespołów przed sezonem stawiało sprawę jasno: jedziemy po awans. Tymczasem dziś w rywalizacji pozostały już jedynie Cellfast Wilki Krosno i Arged Malesa Ostrów. Drużyna z Krosna, mimo małego dołka w środku sezonu, zanotowała bilans 10 wygranych i 4 porażek w rundzie zasadniczej. W półfinale pewnie rozbiła na własnym torze Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Arged Malesa Ostrów miała 8 wygranych, 2 remisy i również 4 porażki przed fazą play-off. Tam zespół z Wielkopolski pokonał zdecydowanie ROW Rybnik.

Cellfast Wilki Krosno na taki sezon czekały kilkadziesiąt lat. Teraz jednak jest spora szansa, by spełnić kolejne z marzeń kibiców krośnieńskiego speedwaya. Po awansie z otchłani 2. Ligi Żużlowej do eWinner 1. Ligi Żużlowej, już tylko krok dzieli od PGE Ekstraligi. Zobaczmy, jakie szanse na taki rozwój wydarzeń dają firmy bukmacherskie.

Rywale faworytem, Wilki mają atuty

Faworytem bukmacherów do wygrania eWinner 1. Ligi Żużlowej jest Arged Malesa Ostrów. Partner rozgrywek – bukmacher eWinner – dość zdecydowanie typuje, że Arged Malesa Ostrów (kurs: 1.30) pokona w finałowym dwumeczu Cellfast Wilki Krosno (kurs: 3.20). Może i dobrze. Mniejsza presja sprawi, że zespół Ireneusza Kwiecińskiego będzie mógł przystąpić do rywalizacji ze spokojną głową. Prezentację wysokości kursów u innych bukmacherów można znaleźć na stronie https://www.legalni-bukmacherzy-online.pl/finaly-pge-ekstraligi-oraz-ewinner-1-ligi-zuzlowej-wyrazni-faworyci-bukmacherow/. Po zapoznaniu się z tą analizą nie ma wątpliwości, że pozostali bukmacherzy podobnie jak eWinner w roli zdecydowanego faworyta widzą Arged Malesę Ostrów.

No a przecież Cellfast Wilki Krosno już w tym sezonie pokazały, że Arged Malesa Ostrów to rywal będący jak najbardziej w zasięgu. Na własnym torze Wilki były faworytem bukmacherów i ze swojej roli wywiązały się w 100%. Jednak jeszcze większą niespodzianką był sukces w Ostrowie. Tam na Cellfast Wilki Krosno obstawiał mało kto, a tymczasem udało się utrzeć nosa gospodarzom.

Gdzie warto szukać klucza do triumfu w dwumeczu? Cellfast Wilki Krosno poczyniły starania o wzmocnienie formacji juniorskiej. To ważny ruch, bowiem tu często widać było braki a Arged Malesa Ostrów ma bardzo solidną obsadę młodzieżową. Zresztą nie bez przyczyny młodzi zawodnicy spod ręki trenera Mariusza Staszewskiego wywalczyli brąz DMPJ.

Ważnym zawodnikiem w kontekście meczu wyjazdowego będzie Mateusz Szczepaniak. Zawodnik, który będzie reprezentował Cellfast Wilki Krosno także w kolejnym sezonie, pochodzi z Ostrowa i tu stawiał pierwsze kroki na żużlu. Owal w rodzinnym mieście zna więc dobrze i może okazać się wsparciem dla kolegów z zespołu.

Mocne składy, zdecydują detale

Bukmacherzy stawiają na Arged Malesę Ostrów, ale to Cellfast Wilki Krosno mają w swoim składzie najskuteczniejszego zawodnika eWinner 1. Ligi. Tobiasz Musielak musi w finale być prawdziwym liderem, takim jakim był przez cały sezon. Wtórować mu powinien Andrzej Lebiediew.

Arged Malesa Ostrów może liczyć na krajowy duet Walasek – Gapiński, ale są też słabsze punkty teamu z Ostrowa. Mniej udany sezon notuje Nicolai Klindt, w kratkę jeździ Oliver Berntzon. Druga linia? Jeśli Vaclav Milik i Patryk Wojdyło pojadą tak jak w półfinale na domowym torze, to Cellfast Wilki Krosno mogą mieć sporo powodów do radości. Arged Malesa Ostrów może na to odpowiedzieć jeszcze Patrickiem Hansenem, który startuje na pozycji U24. Jednak Duńczyk myślami może być już w nowym zespole, bowiem po sezonie Ostrów ma opuścić.

Czekamy zatem na pierwszy mecz, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 26.09. Rewanż planowany jest na 03.10.

Firma Ewinner Sp. z o.o. posiada zezwolenie uprawniające ją do urządzania zakładów wzajemnych na terytorium Polski. Numer wydanego zezwolenia to PS4.6831.29.2017. Zakłady bukmacherskie zawierane w eWinner są legalne. To ważne, ponieważ obstawianie u nielegalnych bukmacherów jest prawnie zabronione i może skończyć się karą finansową. Zakłady bukmacherskie uzależniają i przeznaczone są dla osób pełnoletnich.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?