KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak przyjechała do Krosna, aby zobaczyć efekty projektu odpadowo-energetycznego, który Krośnieński Holding Komunalny zrealizował w Regionalnym Centrum Odzysku Odpadów.

REKLAMA
Krośnieński magistrat informuje, że do załatwienia spraw w Urzędzie Miasta Krosna z zakresu ewidencji ludności i działalności gospodarczej, konieczne jest wcześniejsze umówienie wizyty w urzędzie. Zapisy na konkretną godzinę wprowadzono aby uniknąć tworzenia się kolejek.

W poniedziałek powiat krośnieński znajdzie się w zasięgu słonecznego wyżu z centrum nad Bieszczadami. Rozpogodzenia i słaby wiatr w połączeniu z pokrywą śnieżną, w której dominuje śnieg świeży, spowoduje szybki spadek temperatury nad ranem, a następnie, po przejściowym jej wzroście w ciągu dnia, w godzinach wieczornych.

W niedzielny wieczór rozbuduje się wyż, zatem największy chłód dopiero przed nami. W poniedziałek nad ranem, rano i wieczorem mróz będzie kilkunastostopniowy, potem władzę nad pogodą znów przejmą niże i temperatura wzrośnie. Mimo to do wtorku włącznie nie ma żadnych szans na wzrost temperatury powyżej 0°C, ponadto możliwa będzie gołoledź w wyniku marznącego deszczu, choć na ogół padać ma śnieg. Nacieszmy się zatem pogodnym, choć bardzo mroźnym poniedziałkiem, gdyż w kolejnych dniach słońca może nam brakować.

Zbigniew Kubit Przewodniczący Rady Miasta Krosna zwołał XLII zdalną sesję Rady. Sesja odbędzie się

W dniach 28-29 stycznia w VIVO! Krosno odbędzie się już II giełda winyli, płyt CD i kaset magnetofonowych. Pasjonaci dobrych, muzycznych brzmień będą mieli okazję nabyć, sprzedać lub wymienić się płytami oraz kasetami magnetofonowymi. Giełda będzie działać na Placu Centralnym w godzinach otwarcia Centrum, tj. 9.00 - 21.00.

Krośnieński Holding Komunalny postawił na ekomobilność i zainwestował w zakup czterech samochodów elektrycznych. Pojazdy są bezemisyjne, z napędem w 100% elektrycznym, a podczas jazdy nie emitują hałasu. Do ładowania samochodów Spółka wykorzystuje energię wyprodukowaną we własnych instalacjach prądotwórczych.

Powietrze arktyczne, które napłynęło do nas w czwartek, utrzyma się do początku przyszłego tygodnia. Tym samym w najbliższy weekend panować będzie zima w pełnej krasie - mrozu i śniegu ma być pod dostatkiem. Wiatr, choć wciąż dokuczliwy, nie będzie jednak niebezpieczny. Wyraźnie osłabnie w niedzielny wieczór.

Znad Morza Norweskiego przez Skandynawię nad Morze Bałtyckie przemieszcza się aktywny, głęboki niż. W najbliższych dniach znów będzie silnie i porywiście wiać. Spodziewane są dwa okresy z porywistym wiatrem.

Gmina Miasto Krosno, Krośnieński Holding Komunalny oraz Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie założyły Krośnieński Klaster Energii, w ramach którego będą podejmować działania zmierzające do poprawy efektywności energetycznej Krosna. Utworzony klaster ma też być fundamentem do powstania lokalnego rynku energii.

Przed nami jeszcze jeden niż w trwającym naturalnym okresie synoptycznym cyrkulacji północno-zachodniej cyklonicznej, da się on nam we znaki w środku tygodnia. W przedniej części wspomnianego układu spodziewany jest południowy wiatr o dużej sile. W czwartek przemieszczą się dwa fronty chłodne z opadami śniegu. Rano przewędruje front główny, a na popołudniowym - drugorzędnym - nastąpi zmiana kierunku wiatru na zachodni i wystąpią lokalne burze. Ponadto po spokojniejszej pierwszej połowie dnia po południu znów możliwe porywy do 70 km/h. Koniec tygodnia mroźny, ale za to spokojny, gdyż wiatr osłabnie.

W poniedziałek (17.01) pod Szpitalem Wojewódzkim w Krośnie odbyła się konferencja prasowa Konfederacji z udziałem Posła Grzegorza Brauna. Konferencji towarzyszyła pikieta pod hasłem: "Stop segregacji sanitarnej". Przyczyną były zgłoszenia mieszkańców do biura poselskiego Posła Janusza Korwin-Mikke oraz Posła Grzegorza Brauna, w związku z postępującą segregacją sanitarną.

Polska dostaje się pod wpływ niżu przemieszczającego się znad Skandynawii nad Rosję. W poniedziałek na obszarze całej Polski prognozowany jest silny i porywisty wiatr.

REKLAMA
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?