KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W mediach już mówi się o fali upałów, która będzie mieć miejsce w przyszłym tygodniu. Rzeczywiście - dostaniemy się wówczas pod wpływ rozległego niżu znad Europy Zachodniej, a po jego wschodniej stronie napływać będzie do środkowej części kontynentu zwrotnikowe powietrze. Przed nami jednak weekend pod znakiem niżu, przelotnych opadów deszczu, niższych  temperatur i wilgotnego powietrza. Wystąpią również burze.

REKLAMA
Atrakcyjne mieszkania z niskim czynszem? To możliwe! O powstającym Osiedlu Społecznym w Niżnej Łące opowiada Wójt Gminy Miejsce Piastowe Dorota Chilik.

Dobra wiadomość dla kierowców. Zakończył się remont nawierzchni na ul. Grodzkiej. Od dziś (czwartek, 11.08) ulica znów jest przejezdna. Ruch odbywa się tak jak przed remontem.

W środę, 10 sierpnia przy ul. Bieszczadzkiej w Krośnie w ciągu DK28 doszło do zderzenia czterech pojazdów.

W środku tygodnia wciąż bez upałów, wał wysokiego ciśnienia będzie kształtować pogodę w środę, natomiast w czwartek nad zachodnią Ukrainą utworzy się płytki niż, w strefie którego wzrośnie pionowy gradient temperatury, przez co wzrośnie prawdopodobieństwo przelotnych opadów deszczu, a nawet lokalnych burz.

Przez najbliższe dwa tygodnie napotkacie na utrudnienia na skrzyżowaniu ulic: Łukasiewicza, Paderewskiego i Kletówki.

Weekendowe ochłodzenie, mimo znacznego spadku temperatury, w naszej części kraju przebiegło bez burz dlatego, że przed frontem chłodnym napływało stabilne powietrze polarno-kontynentalne. Zagrzmiało jedynie lokalnie w linii Lidzbark Warmiński - Wrocław oraz na zachód od tej strefy. Najbliższe dni będą wyżowe, a z północnego wschodu napłynie ciepłe, ale na razie nie gorące powietrze. Powrotu bardzo wysokich temperatur - tym razem na dłużej niż w zeszłym tygodniu - spodziewajmy się za około 6-7 dób.

Piątek będzie najgorętszym dniem pierwszego tygodnia sierpnia, wraz z początkiem weekendu do Polski od zachodu wkroczy chłodny front atmosferyczny, który w sobotę przyniesie orzeźwienie. W naszej części kraju doczekamy się go dopiero po południu, wraz z nim zachmurzenie wzrośnie do całkowitego. Niedziela ciepła, ale bez stresu gorąca, z rozpogodzeniami.

Oferta firmy Polaqua została wskazana jako najkorzystniejsza w przetargu na zaprojektowanie i budowę 18 kilometrów drogi ekspresowej S19 Dukla - Barwinek (granica państwa). Przy braku odwołań od dokonanego wyboru oraz po otrzymaniu pozytywnej opinii Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, możliwe będzie podpisanie umowy.

W czwartek, 4 sierpnia skrzyżowanie ulic Legionów i Wisłocza będzie otwarte. Ale uwaga - jeździmy zgodnie z nową organizacją ruchu! Pierwszeństwo ma ul. Legionów!

Napływ wilgotnego powietrza utrzyma się do środowego poranka. Potem, wraz ze wschodnim wiatrem, docierać zacznie do nas gorące i coraz suchsze powietrze. W ciągu dnia na skutek nasłonecznienia tworzyć się będzie troszkę chmur kłębiastych, ale na opady nie ma szans. Czwartek zapowiada się bezchmurnie. Popołudniami spodziewajmy się około 27°C, o świcie natomiast około 15°C.

Zapraszamy do wyrażenia opinii w ankiecie dotyczącej oceny sytuacji społeczno-gospodarczej Krosna oraz planowania dalszego rozwoju miasta. Badanie jest związane z pracami nad nową Strategią Rozwoju Miasta Krosna na lata 2023-2030 oraz Programem Rozwoju Przedsiębiorczości.

Już ponad rok temu bo w czerwcu 2021 weszła zmiana przepisów  Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym dotycząca zachowania kierującego wobec pieszych na przejściach dla pieszych oraz również samego pieszego. Jakie są efekty? Na co muszą uważać piesi? O tym informuje nadkomisarz Krzysztof Belczyk, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Krośnie.

REKLAMA
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?