KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Od początku listopada 2022 basen w Turaszówce pozostaje zamknięty - władze miasta uzasadniają decyzję wzrostem kosztów eksploatacji, takich jak prąd i gaz. Utrzymanie wybudowanego w latach ’80 basenu kosztuje miasto około 2 mln rocznie - ta kwota nie została przewidziana w budżecie na 2023 rok. Powoduje to przeładowanie nowszego obiektu przy ul. Wojska Polskiego. Tymczasem, do urzędu miasta wpłyneła petycja w sprawie otworzenia basenu w Turaszówce.

REKLAMA
Zastanawiasz się, jak znaleźć polecanego elektryka w Krośnie? Jeśli tak, to ten artykuł jest dla Ciebie. Wybór odpowiedniego fachowca może być trudny, zwłaszcza gdy potrzebujesz usług elektrycznych na już. Aby pomóc Ci w tym zadaniu, przedstawiamy kilka wskazówek, które pozwolą Ci wybrać najlepszego elektryka w Krośnie.

Policjanci zatrzymali 28-latka, który jadąc Fordem uszkodził rogatki na przejeździe kolejowym w Moderówce. Okazało się, że auto było kradzione. Po zwolnieniu z aresztu, mężczyzna ukradł zaparkowanego na terenie prywatnej posesji Fiata. 28-latek został zatrzymany podczas policyjnej kontroli w Lesku.

Rozbudowujący się za chłodnym frontem atmosferycznym wyż znad Bałtyku pod koniec tygodnia odsunie się na wschód, w piątek i sobotę znajdziemy się jednak pod jego wpływem. Będą to zatem dość przyjemne, pogodne dni. Temperatury komfortowe, z wyjątkiem sobotniego świtu, który będzie chłodny. U schyłku tygodnia Polska dostanie się pod wpływ zatoki niskiego ciśnienia, która znów sprowadzać zacznie coraz cieplejsze powietrze. W niedzielę tu i ówdzie może przelotnie popadać.

W połowie tygodnia z północnego zachodu na południowy wschód przewędruje front chłodny, za którym napłynie powietrze polarno-morskie, które zakończy okres gorącej pogody. Środa jednak jeszcze z temperaturą przekraczającą 25°C i słoneczna. W czwartek zdecydowanie więcej chmur i przelotne deszcze, przejaśnienia będą możliwe dopiero późnym popołudniem.

W czasie Mszy św. beatyfikacyjnej Rodziny Ulmów wykorzystane zostały ołtarz oraz ambona, przy których liturgię sprawował w czerwcu 1997 r. św. Jan Pawel II podczas swojej wizyty w Krośnie.

Tegoroczny wrześniowy powiew lata zakończy się dopiero w środę, która będzie ostatnią dobą z napływem zwrotnikowego powietrza. Początek tygodnia nadal gorący, a w związku ze wzrostem wilgotności zrobi się też parno. Gdyby nie wyraźnie krótsze, już niespełna 13-godzinne dni i jednocześnie coraz dłuższe, trwające już przeszło 11 godzin noce, to na podstawie samej temperatury trudno byłoby domyślić się, że trwa meteorologiczną jesień. Stabilne wyże jednak też kiedyś odchodzą, wszystko ma swój kres, w połowie tygodnia - w czwartek - przewędruje front chłodny, za którym napłynie polarno-morskie powietrze prowadzące do spadku temperatury. W strefie frontu popada także deszcz, ale póki co cieszmy się wyżem, ciepłem i słońcem. Na jesienną szarugę przyjdzie przecież czas.

Rozpoczyna się budowa ponad 11-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 Babica – Jawornik. Kierowcy skorzystają z nowej trasy we wrześniu 2026 r. Inwestycja realizowana jest w ramach rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych.

Na parkingu Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego, przy ul. Fredry 12, uruchomiona została ogólnodostępna stacja ładowania pojazdów elektrycznych. Stacja EV ma moc 72 kW i wyposażona jest w dwa punkty ładowania. Jest to kolejny krok Spółki w kierunku promocji i rozwoju elektromobilności w mieście.

Pozostajemy w obszarze wyżu, w blokadzie Omega - kształt tej greckiej litery przyjmują już nie tylko pole ciśnienia, ale i trajektorie wsteczne napływu mas powietrza. Ten stan rzeczy nie zmieni się w najbliższych dniach, które - tak jak poprzednie i dzisiejszy - zapowiadają się słonecznie i ciepło. Pod koniec tygodnia, tak jak i nad resztę kraju, dotrze do nas powietrze zwrotnikowe, oczywiście znacznie przetransformowane, ale i tak czuć się będziemy niemal jak w pełni lata. Zrobi się gorąco, w niedzielę temperatura maksymalna nieznacznie przekroczy 25°C.

Pod koniec sierpnia pisaliśmy o uciążliwości dla mieszkańców ul. Chopina w Krośnie, których powodem był gong zamontowany w nowo powstałym Parku Senosorycznym. Instrument służył zabawie w nocnym życiu młodzieży, co tym samym zakłócało spokój okolicznym domownikom. Mieszkańcy sąsiadujący z Parkiem wnieśli petycję do krośnieńskiego magistratu o usunięcie instrumentu.

Krośnieński Holding Komunalny otrzymał decyzję Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie z siedzibą w Rzeszowie o skróceniu 3-letniej taryfy za wodę i ścieki oraz zatwierdzenie nowych taryf. Nowe stawki opłat za wodę i ścieki dla Krosna i gminy Korczyna obowiązują od 1 września 2023 r.

Mamy podręcznikowy przykład tzw. „babiego lata”, czyli okresu z pogodą kształtowaną przez stabilny, jesienny, ale ciepły wyż obejmujący Europę Środkową. W związku z małą ilością chmur nasłonecznienie ogrzewa powietrze płynące wokół tego antycyklonu do dwudziestu kilku stopni w godzinach okołopołudniowych, noce wprawdzie będą chłodniejsze, ale to też typowa cecha pogody w opisywanych warunkach synoptycznych. W kolejnych dniach nadal królować będzie słońce, z towarzyszącym mu słabym wiatrem wiejącym przeważnie z kierunków wschodnich. Piękna, wyżowa pogoda utrzyma się nie tylko do końca bieżącego tygodnia, ale i przez część przyszłego.

REKLAMA
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?