KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Trwają prace przy budowie ponad 2-kilometrowej ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż Wisłoka w Krośnie. W poniedziałek wykonawca rozpoczął malowanie jej nawierzchni dwoma kolorami, żółtym i czerwony. Ich dobór i intensywność wzbudziła kontrowersje i oburzenie wielu mieszkańców.

REKLAMA
Atmosfera przed wyborami samorządowymi rozgrzewa się, pozostało już do nich nieco ponad 40 dni. W Krośnie swój start ogłosiło kilka komitetów wyborczych, m.in.: Samorządne Krosno Piotra Przytockiego, Koalicja dla Krosna, złożona z przedstawicieli partii reprezentujących większość rządową, Przymierze dla Krosna, Prawo i Sprawiedliwość czy Ruch Odnowy Krosna.

Pozostajemy i w dniach kolejnych pozostawać będziemy w bardzo ciepłej - jak na luty - masie powietrza. Ostatnie dni drugiego miesiąca roku przyniosą wysokie temperatury, osiągające w środę po południu nawet 16°C. Czwartek odrobinę chłodniejszy - początek dnia zapowiada się pochmurno, potem znów wyjrzy słońce.

Na wniosek środowisk biznesowych oraz Ministra Edukacji i Nauki (obecnie Ministerstwo Edukacji Narodowej), Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji ogłosiła konkurs na Branżowe Centra Umiejętności dla wskazanych branż występujących we współczesnej innowacyjnej gospodarki w Polsce.

Dbanie o zdrowie serca i umysłu to fundamentalny element prowadzenia satysfakcjonującego życia. Jednym z najważniejszych czynników, który może wpływać na te obszary, jest miłość. To właśnie ona, w różnych swoich formach, wyznacza nie tylko rytm naszego serca, ale i kształtuje nasze codzienne doświadczenia oraz oddziaływanie na świat zewnętrzny. Zarówno miłość romantyczna, jak i miłość rodzinna czy przyjacielska, odgrywają kluczową rolę w naszym samopoczuciu i kondycji fizycznej, stanowiąc filar wsparcia i harmonii w życiu.

Niż Islandzki rozbudowuje się dalej na południowy wschód, co gwarantuje nam ciepłą pogodę pomimo zimy w kalendarzu. Arktyczne powietrze o nas zapomniało i póki co przypominać sobie nie zamierza. Najbliższe dni ciepłe, choć w środę - przede wszystkim po południu - wystąpią opady deszczu. Ciśnienie zacznie spadać.

W sobotę, 24 lutego o godz. 16.00, w rocznicę zbrojnej napaści na Ukrainę, spotkajmy się w rynku krośnieńskim aby m.in. oddać hołd ofiarom wojny.

We wtorek, 20 lutego na odcinku drogi krajowej nr 19 (Targowiska – Dukla), przewidywane są utrudnienia w ruchu. Mają one związek z planowanym protestem rolników. Utrudnień należy się spodziewać od godz. 9.

Dzięki temu, że Regionalne Centrum Odzysku Odpadów w Krośnie jest instalacją nastawioną na efektywne przetwarzanie odpadów i ich maksymalny odzysk, do recyklingu i ponownego przetworzenia trafiło blisko 9 tys. ton odpadów opakowaniowych.

Niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami było prawdopodobną przyczyną zderzenia trzech samochodów w miejscowości Jaszczew. Trzy osoby trafiły do szpitala.

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza na wydarzenie artystyczne pt. Byśmy byli jedno, które odbędzie się 18 lutego o godz. 19.00 w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie. Wstęp wolny!

W dniach 16-17 lutego w VIVO! Krosno będzie gościć już VI edycję giełdy płyt winylowych, CD i kaset magnetofonowych. Pasjonaci doskonałych brzmień muzycznych będą mieli okazję nabyć, sprzedać lub wymienić się swoimi ulubionymi płytami oraz kasetami magnetofonowymi. Giełda będzie czynna na Placu Centralnym przez cały czas otwarcia Centrum, tj. od godziny 9:00 do 21:00.

Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Krośnie zaprasza do udziału w II Akademickim Forum Biznesu, które odbędzie się w środę, 6 marca 2024 r. w godz. 10.00 - 14.00, w Kampusie Politechnicznym przy ul. Dmochowskiego 12 w Krośnie.

REKLAMA
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?