KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Krosno

Zagłosuj na projekty zgłoszone w ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Zdecyduj, co powstanie lub co będzie realizowane w Krośnie i w Twojej dzielnicy. Na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego opublikowane zostały listy projektów: 17 propozycji ogólnomiejskich oraz 25 dzielnicowych. Wśród nich znajdują się propozycje niecodzienne, jak również bardzo "przyziemne", związane z rozbudową infrastruktury w mieście. Znajdziemy tu również projekty "miękkie" mające na celu rozwój mieszkańców Krosna. Głosowanie rozpoczęło się o północy 19 października i potrwa do 9 listopada.

Po raz kolejny prezydent, wspólnie z krośnieńską Policją, Państwową Strażą Pożarną oraz Strażą Miejską podjął działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczniom krośnieńskich szkół podstawowych organizując akcję informacyjno-edukacyjną "Jestem widoczny, jestem bezpieczny". 482 uczniów klas pierwszych krośnieńskich szkół publicznych i nie publicznych otrzymało pakiety odblasków wraz z kolorowanką o tematyce szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Wszystko po to, żeby "pierwszaki" jako uczestnicy ruchu drogowego byli na drodze widoczni, a przez to bezpieczni.

Od 20 października 2021 r. zmieniają się maksymalne stawki opłat za przejazd taksówką po Krośnie. Rada Miasta Krosna podejmując stosowną uchwałę przychyliła się do prośby taksówkarzy o zmianę stawek opłat za przewozy taksówką. Nowością jest również to, że zamiast dwóch stref taxi cały obszar miasta Krosna będzie teraz  jedną strefą.

Trzy krośnieńskie szkoły będą bardziej dostępne. Krosno przystąpiło do realizacji projektu pn. "Dostępna Szkoła - innowacyjne rozwiązania w kreowaniu przyjaznej przestrzeni edukacyjnej z uwzględnieniem potrzeb uczniów oraz otoczenia". Projekt będzie realizowany w Szkole Podstawowej Nr 14 z Oddziałami Sportowymi i Integracyjnymi, Szkole Podstawowej Nr 10 i Szkole Podstawowej Nr 8.

Ponad 600 szczepionek przeciwko grypie zaplanowano w ramach Programu szczepień profilaktycznych dla mieszkańców Krosna. Z bezpłatnych szczepionek w pierwszej kolejności będą mogli skorzystać seniorzy w wieku 65 lat i więcej. Już w piątek 15 października pierwsza partia szczepionek trafi do przychodni gdzie będzie można się zaszczepić. O kolejnych będziemy informować na bieżąco. Seniorzy 75+ mogą korzystać z rządowego programu bezpłatnych szczepień. Wystarczy umówić się na wizytę w przychodni, która realizuje rządowy program.

Piotr Przytocki ponownie znalazł się w gronie najlepszych prezydentów miast w Polsce w rankingu tygodnika "Newsweek". Pytanie, czy aby na pewno w obiektywnym rankingu? Prezydenci głosowali na prezydentów. Wśród 15 laureatów, wszyscy związani lub popierani są przez Koalicję Obywatelską.

Od piątku, 8 października obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin w szpitalu w Krośnie.

Ruszyły prace przy budowie nowej siedziby dla Przedszkola Miejskiego nr 1 w Krośnie. Przy ul. Bohaterów Westerplatte na miejscu zburzonego starego budynku powstanie nowoczesne i przyjazne dzieciom miejsce gdzie będą mogły bezpiecznie się bawić i poznawać świat.

Krośnieński Urząd Miasta zaprasza mieszkańców do wypełnienia ankiety na temat estetyki przestrzeni miasta. Udzielone odpowiedzi będą ważnym elementem procesu tworzenia Uchwały Krajobrazowej dla miasta Krosna. Ankietę można wypełnić na kilka sposobów, ważne aby udzielić odpowiedzi na pytania w terminie od 6 do 22 października.

Krośnieński Holding Komunalny zakończył największy program inwestycyjny w historii Spółki. Trwająca blisko cztery lata modernizacja i rozbudowa instalacji mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych kosztowała ponad 105 mln zł i została zrealizowana w ramach projektu "Zintegrowany system gospodarki odpadowo-energetycznej w Regionie Południowym województwa podkarpackiego - I etap". Efektem przeprowadzonych prac jest nowoczesna, w dużej mierze zautomatyzowana oraz neutralna dla otoczenia i środowiska instalacja odpadowa.

REKLAMA
REKLAMA
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?