Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Krosno

Jeżeli nadal będziemy obserwowali, że ludzie nie stosują się do obowiązujących obostrzeń, to możliwa jest bardziej kategoryczna egzekucja - większe, bardziej odczuwalne kwoty mandatów - powiedział w piątek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

REKLAMA
Nie, nie chodzi o płace. Wzrosną ceny biletów. Podwyżki dotyczą przejazdów jednorazowych i miesięcznych. Zmienią się zasady naliczania opłat za kursy podmiejskie. Planowane jest też podniesienie cen biletów dziennych. Zakładany jest tylko 2% spadek liczby pasażerów.

Od 3 do 30 sierpnia Centrum Handlowe VIVO! Krosno rzuca wyzwanie wszystkim miłośnikom rowerów. Z pewnością mnóstwo osób w wakacje wybiera rower do poruszania się po mieście albo po prostu dla przyjemności w wolnym czasie. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, aby przy okazji podjąć sportowe wyzwanie, instalując aplikację, zbierając punkty i wygrywając nagrody. Co 2 tygodnie VIVO! Krosno nagrodzi najbardziej aktywnych rowerzystów.

Poznajcie Sylwię, która podczas 4 miesięcznej kuracji w Centrum Dietetycznym Projekt Zdrowie straciła 13 kg! Dziś, nasza bohaterka może pochwalić się nie tylko piękną sylwetką, ale także dobrym samopoczuciem i wielką satysfakcją. Sukces ten udało się osiągnąć dzięki systematycznej i wytrwałej współpracy z dietetykiem oraz wsparciu najbliższych. Zmiany, które nastąpiły w tym czasie są niesamowite! Przeczytajcie sami, jak Sylwia wspomina kurację.

Krośnieński Holding Komunalny od wielu lat pracuje nad kompleksowym rozwiązaniem problemów z zagospodarowaniem odpadów komunalnych nie tylko dla miasta Krosna ale i dla regionu. Mocno zaawansowane są dzisiaj inwestycje związane z modernizacją Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów, a w czwartym kwartale planowany jest rozruch technologiczny zmodernizowanej instalacji biologiczno-mechanicznego przetwarzania odpadów.

Dziś (sobota, 25 lipca) o godz. 19.00 zostanie uruchomiona fontanna u zbiegu ul. Wojska Polskiego i Lwowskiej.

27 lipca (poniedziałek) odbędzie się XXIV zdalna nadzwyczajna sesja Rady Miasta Krosna. Radni pochylą się nad zmianami cen za usługi w publicznym transporcie zbiorowym, a także nad uchwałami dotyczącymi nieruchomości. Samorząd podejmie również uchwałę w sprawie pomocy rzeczowej dla gminy Jasło.

"Ni to bóbr, ni to wydra…", czyli jak jedną inwestycją załatwić dwie sprawy. W Parku Pileckiego (park na Zawodziu) zamontowano nowe urządzenia w miejsce dawnego "Vita Parku". Obecnie ma pełnić funkcję "Street Workout Park". Opisów urządzeń nie ma i nie będzie, a znaczna część nie nadaje się dla dzieci ze względu na wysokość. Przesadzono w drugą stronę?

Krosno otrzymało dofinansowanie na przebudowę ulic św. Wojciecha, Spacerowej i na rozbudowę ulicy Prochownia. Prace już się rozpoczęły, potrwają do listopada br. Koszt inwestycji to ponad półtora miliona złotych.

20 lipca, pod czujnym okiem jednego z najbardziej doświadczonych pszczelarzy w Polsce Marka Barzyka, odbyło się pierwsze w tym sezonie (a trzecie w historii pasieki) miodobranie na dachu VIVO! Krosno. 4 ule i niemal 200 tys. pszczół rasy Krainka od ponad roku tworzą na dachu Centrum Handlowego wyjątkową Pasiekę, która idealnie wpisuje się w okoliczny krajobraz. Podczas miodobrania zebrane zostało ponad 40 kg miodu lipowego.

1 lipca Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Białobrzeskiej w Krośnie obsługuje już mieszkańców. Zadaniem punktu jest odbiór wyselekcjonowanych odpadów powstających w gospodarstwach domowych.

W Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów w Krośnie powstanie instalacja fotowoltaiczna o mocy 650 kW. Będzie zasilać aktualnie modernizowaną część mechaniczną zakładu.

Miasto promuje segregację śmieci, jednak część mieszkańców pyta: jak to robić, kiedy pojemniki pękają w szwach i nie są opróżniane, a wokół tworzą się wysypiska. Taka sytuacja ma miejsce na przykład w dzielnicy Zawodzie, czy na osiedlu Traugutta.

REKLAMA
 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj