Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Krosno

Masz paragon z jednego z krośnieńskich lokali - pizzerii, restauracji czy kawiarni? Skorzystaj ze specjalnych promocji i #OdkryjKrosno! Już w najbliższy weekend rusza akcja, w ramach której, w każdy czerwcowy weekend, za okazaniem paragonu z jednej z krośnieńskich restauracji czy kawiarni, możesz skorzystać ze specjalnie przygotowanych atrakcji i obniżek.

REKLAMA
Mieszkańcy centrum miasta, a szczególnie ul. Staszica mają żal do krośnieńskiego magistratu, że przez wybudowany blok tracą dostęp do wolnej przestrzeni, światła, tlenu i zieleni. Większość z nich uważa, że budynek to urbanistyczny "bubel". Niestety, czasu nie da się już cofnąć. Inwestor właśnie odsłonił elewację. Zobaczcie, co o inwestycji sądzą mieszkańcy Krosna i sąsiedzi nowego obiektu.

4 ule i niemal 200 tys. pracowitych pszczół od ponad roku tworzą Pasiekę na dachu VIVO! Krosno. Pod czujnym okiem Pana Marka Barzyka - jednego z najbardziej doświadczonych pszczelarzy w Polsce, Centrum Handlowe rozpoczęło właśnie kolejny sezon pszczelarski. Ubiegłoroczne zbiory były bardzo obfite, dzięki czemu udało się rozdać klientom 400 słoików pysznego miodu. VIVO! Krosno liczy, że obecny sezon będzie równie udany.

Zgodnie z wprowadzonymi zmianami, bezpośrednia wizyta w Urzędzie Skarbowym będzie teraz możliwa 3 dni w tygodniu.

Muzeum Podkarpackie w Krośnie otrzymało 250 tysięcy złotych dofinansowanie z Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego-Infrastruktura Kultury na realizację zadania pn. Poprawa infrastruktury Muzeum Podkarpackiego w Krośnie i Programu Ochrona Zabytków na zadanie pn. Krosno, Muzeum Podkarpackie, Pałac Biskupi (XIV w.): montaż instalacji przeciwwłamaniowej oraz przeciwpożarowej wraz z budową rozdzielni zasilania systemów bezpieczeństwa w wysokości 80 tys. zł.

Maciej Luśnia to pochodzący z Krosna aktor, reżyser, wykładowca, artysta estradowy, twórca piosenek. Absolwent PWST Kraków. W rozmowie z Jolantą Rak opowiada o swojej pracy, działaniach artystycznych w czasie epidemii i planach na przyszłość.

Dziś radni Krosna obradują online podczas XXII Sesji Rady Miasta Krosna. W programie między innymi: nadanie nazw ulic i skweru w Krośnie, gospodarka nieruchomościami oraz odpadami, pomoc materialna dla uczniów, budowa połączenia ciągów pieszych przy DK28, miejski system zarządzania jakością powietrza, rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych.

20 maja Rada Miasta Krosna rozpatrzyła skargę dotyczącą działań MKS podczas pandemii COVID-19. Radni biorąc pod uwagę aktualny stan prawny i faktyczny uznali ją za "bezzasadną". Autor skargi natomiast twierdzi, że powinna być rozpatrywana zgodnie ze stanem faktycznym z marca, kiedy została złożona i była zasadna.

Trwa nabór wniosków w ramach programu "Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu i sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi" - Moduł III, finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Pani Jadzia przeszła gigantyczny przeskok z wysokiej do niskiej wagi. Jak podkreśla, teraz aktywności fizyczne nie musi być morderczą walką o oddech przy 10 km biegu. Efekty wciąż motywują do pracy nad sylwetka i zdrowiem. Zobaczcie, co pacjentka Projekt Zdrowie mówi o swojej kuracji.

Minister Edukacji Narodowej ogłosił terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021. Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać w dwóch etapach.

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego, oryginalnego projektu graficznego maskotki Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie. Projekt laureata konkursu będzie promował uczelnie z Krosna, a nagroda - to 2 tysiące złotych. Udział w konkursie jest otwarty, a nadsyłanie prac mija 22 czerwca.

Krośnieński samorząd całkowicie odchodzi od zwalczania chwastów chemikaliami, w tym środkami zawierającymi glifosat. O za przestanie oprysków od kilku lat apelowali mieszkańcy, w tym "Animalsi" i działacze grupy "Zielone Krosno".

REKLAMA
 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj