Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Krosno

Krosno zajęło 13. miejsce w rankingu "Miast dla Młodych 2019" przeprowadzonego przez "Europolis". Pierwsze miejsce zajęła Warszawa z wynikiem 55 punktów. Niewiele gorszy wynik w rankingu (52 punkty) uzyskał Rzeszów. Podium rankingu zamykają Katowice z 49 punktami.

REKLAMATrwa zimowe utrzymanie dróg na terenie Krosna i powiatu. Publikujemy informacje oraz numery telefonów pod którymi będzie można uzyskać wiedzę na temat przejezdności dróg w sezonie zimowym.

Uwaga kierowcy! W obrębie starego miasta (na ul. Spółdzielczej i Sienkiewicza) zmienia się organizacja ruchu.

Kartki świąteczne towarzyszą nam od pokoleń - tradycja ta jednak powoli zanika. Muzeum Rzemiosła w Krośnie zaprojektowało 3 świąteczne pocztówki z krośnieńskimi motywami, aby zachęcić mieszkańców miasta oraz turystów do powrotu do tej pięknej tradycji. Kolekcja jest limitowana - warto pospieszyć się z zakupem.

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, niosąc ze sobą magiczną atmosferę. W VIVO! Krosno pojawiła się już świąteczna dekoracja, a niebawem Centrum Handlowe odwiedzi wyjątkowy gość z Laponii - Święty Mikołaj. 7 grudnia wybuduje on w VIVO! Krosno swoją Fabrykę, w której powstaną strefy z mikołajkowymi warsztatami. Przy tej okazji każdy będzie mógł porozmawiać ze Świętym Mikołajem oraz wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie z brodatym przybyszem ze Skandynawii.

Kilka kropli krwi i 15 minut. Tylko tyle wystarczy, aby sprawdzić, czy nie jesteśmy zakażeni HCV, wirusem wywołującym zapalenie wątroby typu C (WZW C). W 2018 roku chorobę tę wykryto u 70 osób w województwie podkarpackim.  Nieleczona może doprowadzić do rozwoju marskości, a nawet raka wątroby – są to jedne z najpoważniejszych konsekwencji zakażenia HCV.

Prawie 24 tony odpadów azbestowych udało się zebrać w tym roku z terenu Krosna. Gmina już od kilkunastu lat, co roku miasto prowadzi akcję usuwania tego typu wyrobów szkodliwych dla człowieka i środowiska

355  zł - nawet tyle można przepłacić, korzystając ze świątecznych promocji sieci komórkowych. Operatorzy kuszą w nich obniżkami cen smartfonów. Mimo sporych rabatów nie zawsze jest to najtańszy sposób na zakup telefonu.

Po raz dziewiąty zostaną wręczone statuetki "Zasłużony dla wolontariatu 2019". W czwartek, 5 grudnia o godz. 11.00 w sali Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza przy ul. Kolejowej 1, odbędzie się uroczystość Krośnieńskiego Dnia Wolontariatu.

Dwie podwyżki opłat za śmieci w 2019  roku to za mało. Rada Miasta Krosna przyjęła uchwałę o kolejnej, radykalnej podwyżce, która będzie obowiązywała od 1 stycznia 2020 roku. Wszyscy będą musieli segregować śmieci, a na tych, którzy się nie zastosują - nałożona zostanie karna opłata w wysokości 96 zł / osobę. Stosowana będzie też "odpowiedzialność zbiorowa".

Rusza II etap rekrutacji do nowego programu - TELEOPIEKA dla niesamodzielnych osób starszych, mieszkańców Krosna. Teleopieka domowa to nowa forma wsparcia opiekuńczego niesamodzielnych osób starszych, realizowana w ramach projektu pn. "Pokonać samotność - rozwój usług społecznych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w Mieście Krośnie".

Krośnieńska Kooperatywa Spożywcza zrzesza 15 osób, które wyszukują producentów zdrowej żywności. Grupa działa dla osób świadomych - konsumentów, którzy chcą jeść żywność nieprzetworzoną, pełną wartości odżywczych, smaku i zapachu.

Trwa głosowanie na projekty w "Budżecie Obywatelskim" Krosna. Nie wszystkie pomysły mieszkańców zostały zaakceptowane. Niektóre drastycznie przekraczały budżet, jak np. nasadzenie wielu drzew, inne ewidentnie nie wpisywały się w zadania gminy, jak np. pomysł zakupu ...karabinów. Odrzucono też kilka naprawdę ciekawy pomysłów, a powody mogą być nie do końca zrozumiałe.

REKLAMA

 

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj