Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Od sierpnia ruszy budowa nowego mostu na DK28. Mieszkańców czekają duże zmiany

Od sierpnia ruszy budowa nowego mostu na DK28. Mieszkańców czekają duże zmiany Fot. mat. pras.

Początkiem sierpnia 2014 r. rozpoczną się prace związane z budową prawego mostu na potoku Lubatówka. To tylko jeden z elementów inwestycji na które miasto otrzymało dodatkowe środki w kwocie 16 mln zł. Powstaną nowe skrzyżowania, chodniki i ścieżki rowerowe. Będzie bezpieczniej.

REKLAMAPodpisana została umowa z wykonawcą poszerzonego zakresu robót na krośnieńskiej "obwodnicy". Na przebudowę drogi krajowej, miasto uzyskało dodatkowe środki w kwocie 16 mln zł. Dzięki temu możliwa jest realizacja docelowego zakresu przebudowy i rozbudowy drogi krajowej nr 28 na całym odcinku przebiegającym w granicach Miasta Krosna.

Całkowita wartość wydatków w ramach przebudowy "obwodnicy" wynosi 156,5 mln zł, z czego dofinansowanie opiewa na ponad 119,7 mln zł.

W pierwszej kolejności wykonawca drugiego etapu przetargu przystąpi do budowy obiektów mostowych na potoku Lubatówka. Prace obejmą prawy obiekt mostowy (jadąc w kierunku Sanoka) i powinny zakończyć się jeszcze w 2014 roku. W drugim etapie wyburzona zostanie stara przeprawa, a w jej miejscu ruszy budowa lewego mostu.

W ramach poszerzonego zakresu prac przy przebudowie "obwodnicy" wybudowane zostaną nowe odcinki chodników i ścieżek rowerowych. Powstaną odcinki ekranów dźwiękochłonnych od skrzyżowania drogi krajowej nr 28 z ulicą Czajkowskiego do skrzyżowania DK 28 z ul. Lwowską. Osiedle przy ulicy Piastowskiej zostanie skomunikowane poprzez nowy odcinek drogi zbiorczej z wjazdem na ul. Grodzką. Obecna ul. Dmochowskiego będzie pełnić funkcję drogi serwisowej z początkiem przebiegu na wysokości Dyrekcji Lasów Państwowych.

Powstanie także nowe skrzyżowanie z przyszłą drogą "G" wyposażone w wyspę centralną oraz sygnalizację świetlną.

Droga krajowa 28 wyposażona zostanie w elementy bezpieczeństwa ruchu m.in.: bariery energochłonne, wygrodzenia łańcuchowe, oznakowane przejścia dla pieszych oraz nowe zatoki autobusowe.

Do tematu przebudowy i rozbudowy obwodnicy miasta Krosna w ciągu drogi krajowej nr 28 powrócimy na KrosnoCity.pl już niebawem.

 

5 komentarzy

 • z ukosa

  Lubatówka zawsze była rzeką a nie potokiem.

  Zgłoś nadużycie z ukosa wtorek, 15, lipiec 2014 15:42 Link do komentarza
 • VADEretroSATANA

  Kazek ucz się pilnie w Gimbazie to może kiedyś pojmiesz czemu budują most.

  Zgłoś nadużycie VADEretroSATANA wtorek, 15, lipiec 2014 13:21 Link do komentarza
 • kazek

  Po co te mosty.Ja bym po prostu Lubatówkę zasypał.Byłoby o wiele taniej i szybciej.Ziemi i gruzu mają w nadmiarze i wywożą na Legionów,niedługo zasypią cały parking.

  Zgłoś nadużycie kazek wtorek, 15, lipiec 2014 12:06 Link do komentarza
 • look7

  Dlaczego od skrzyżowania z Guzikówką do mostu na Lubatówce nowa droga obniża swój poziom tak jak i stara. Mogliby ją trochę podnieść. Podnieść poziom drogi przy moście na Lubatówce, zwłaszcza, że teraz poziom drogi przy starym skrzyżowaniu na osiedle Guzikówka będzie podniesiony. Nie rozumiem tego tworzy się niepotrzebny dół różnica poziomów. Rozumiem, że przy moście na Lubatówce planowane są rozjazdy, ale myślę, że poziomy mostów od strony osiedla Guzikówka można trochę podnieść.

  Zgłoś nadużycie look7 wtorek, 15, lipiec 2014 11:47 Link do komentarza
 • Grzecho83

  Wie ktoś może w jaki sposób wyburzą stary most? Fajnie by było gdyby zastosowali dynamit.

  Zgłoś nadużycie Grzecho83 wtorek, 15, lipiec 2014 11:25 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj