Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Trwaja prace wykończeniowe na "obwodnicy". Sprawdź utrudnienia

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. Mateusz Głód

Trwają prace wykończeniowe na części odcinków drogi krajowej nr 28 w Krośnie. Nad Lubatówką trwają prace konstrukcyjne związane z budową mostu południowego, a na odcinku od skrzyżowania ul. Podkarpacka - Grodzka - Wyszyńskiego do skrzyżowania z ul. Lwowską ekipy pracują przy budowie kanalizacji. Tam napotkamy na największe utrudnienia.

REKLAMANa odcinku DK28 od granicy miasta z miejscowością Potok do skrzyżowania z ul. Wyspiańskiego ruch odbywa się dwukierunkowo. Drogowcy zapowiadają lokalne utrudnienia z uwagi na prace wykończeniowe.

Na wlocie ul. Rzeszowskiej trwają prace związane z układaniem ostatniej warstwy nawierzchni - tzw. warstwy ścieralnej. Tam napotkać możecie na wahadło. Od czwartku (02.10) na ul. Bema, al. Jana Pawła II oraz na odcinku ul. Podkarpackiej rozpoczną się prace związane z oznakowaniem poziomym jezdni. W trakcie malowania pojawią się czasowe utrudnienia w ruchu.

Przy skrzyżowaniu ul. Tysiąclecia z ul. Podkarpacką ruch odbywa się już jednokierunkowo na obu jezdniach. Z uwagi na trwające prace wykończeniowe mogą pojawiać się zwężenia do jednego pasa ruchu.

Na os. Traugutta drogowcy kontynuują prace konstrukcyjne związane z betonowaniem ścian wiaduktu północnego.

Nad Lubatówką trwają roboty konstrukcyjne związane z budową obiektu mostowego w ciągu prawej jezdni. Kontynuowane są prace ziemne związane z przygotowaniem koryta pod prawą jezdnię DK28.

W dalszym ciągu trwają prace związane z budową kanalizacji deszczowej na odcinku od skrzyżowania ul. Podkarpacka - Grodzka - Wyszyńskiego do skrzyżowania z ul. Lwowską. Z uwagi na prowadzone roboty kanalizacyjne i prace ziemne lokalnie mogą pojawić się utrudnienia w ruchu. Na tym odcinku obowiązuje również ograniczenie prędkości do 30km/h.

mg

2 komentarzy

  • mieszkaniec

    Właśnie, czy ktoś planuje organizacją ruchu?. Mieszkam w jednym z bloków ul. Lelewela (6 i 8) sąsiadujących z przychodnią. I na prawdę czasami cofnięcie z parkingu jest trudne zwłaszcza w godzinach zmorzonego ruchu, kiedy ludzie jadą do pracy lub wracają po pracy. Mało kto jeździe objazdem na około osiedla i często mieszkańcy ulic Witosa, Traugutta, Guzikówka, Langiewicza, Mała i mieszkańcy Głowienki jeżdżą przez parking koło przychodni, bloku nr 6 i 8 utrudniając parkowanie oraz wyjazd z miejsca postojowego mieszkańcom pobliskich bloków. Jeszcze gdyby jechali wolno bo to przecież parking, a nie droga publiczna, to by jakoś to było. A oni jeżdżą po parkingu 40 km/h. Ostatnio widziałem jak mieszkaniec cofając uderzył w auto, które nagle się pojawiło bo szybko jechało (auto parkowało na miejscu blisko wjazdu na osiedlę i nagle tym wjazdem z dużą prędkością wjechało auto). Kierujący pozałatwiali polubownie sprawę, ale tylko patrzeć jak do tragedii dojdzie. Jeszcze nie dawno się cieszyłem, że otworzono wjazd koło przychodni bo będzie bliżej, ale teraz ze względu na bezpieczeństwo wolałbym żebym zamknęli ten wjazd i sam chętnie będę jeździł na około osiedla. Albo żeby zablokowano główny wjazd na parking dla bloków przy ul. Lelewela 6 i 8 umożliwiając tylko wjazd i wyjazd koło przychodni mieszkańcom tych bloków i pacjentom przychodni tak żeby drogą parkingową jechały tylko te auta, które parkuję, a nie te, które robią sobie z niej drogę przejazdową!

    Zgłoś nadużycie mieszkaniec środa, 01, październik 2014 20:13 Link do komentarza
  • Maciek71

    Ktoś panuje nad organizacją ruchu ? Dzisiaj w pobliżu Wyszyńskiego tak zwęzili jezdnię, że dwa samochody osobowe nie mogą się wyminąć !

    Zgłoś nadużycie Maciek71 środa, 01, październik 2014 13:05 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj