KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Pociąg Retro nie przejedzie przez Krosno

Pociąg Retro nie przejedzie przez Krosno Fot. archiwum AA Baszta

Zapowiadany przejazd po jednej z najpiękniejszych tras kolejowych w Europie: Chabówka - Zagórz nie dojdzie do skutku. W niedzielę, 5 października pociąg retro miał przejechać przez Krosno z okazji 130-lecia Kolei Transwersalnej. Powodem odwołania wydarzenia okazał się zbyt drogi koszt organizacj. Liczba zainteresowanych osób nie przekroczyła setki.

REKLAMA


O podróży do przeszłości, która wiedzie przez Krosno pisaliśmy na naszym portalu 8 września.

Uruchomiona 130 lat temu 16 grudnia 1884 roku Trasa Kolei Transwersalnej biegnąca wówczas z Czadcy (Słowacja) przez Chabówkę, Nowy Sącz, Zagórz  do Husiatyn (Ukraina) była wielkim dziełem techniki kolejarskiej. W ciągu dwóch lat 1882-1884 nie dysponując dzisiejszymi zdobyczami techniki, wybudowano blisko 500 km linii kolejowej z licznymi mostami i wiaduktami.

Niezwykła podróż zabytkowymi wagonami w przeszłość po unikatowych na skalę europejską obiektach kolejowych nie dojdzie do skutku. - Z przykrością informujemy, że nasz pomysł uczczenia 130-Iecia powstania Galicyjskiej Kolei Transwersalnej nie dojdzie do skutku. Planowany przez nas przejazd zabytkowym składem na trasie Chabówka-Zagórz 4-5 października nie odbędzie się w tym terminie - informują przedstawiciele "Lokomotywy" - Koalicji Kolei Galicyjskiej.

Barierą były na pewno koszty. Przejazd okazał się za drogi. Liczba chętnych nie przekroczyła setki. Koszt wynikał tylko i wyłącznie z ceny przejazdu, którą wyliczył nam skansen w Chabówce. Dysponent składu potraktował nasze przedsięwzięcie jako komercyjne, mimo że od dwóch lat nie szczędzimy ani trudu ani pieniędzy dla promowania zarówno Skansenu w Chabówce jak 1 szlaku dawnej Galicyjskiej Kolei Transwersalnej. Ten przejazd też miał być wielką promocją tej najpiękniejszej Iinii kolejowej w Polsce. Przypominamy, że to my w znacznej części przyczyniliśmy się do utrzymania tej trasy i do tego, że nadal kursują po niej zabytkowe pociągi - dodają przedstawiciele "Lokomotywy".

Działacze zapowiadają dalszą społeczną pracę na rzecz promocji szlaku GKT i uczynienia z niej jednej z największych atrakcji turystycznych Małopolski.

 • autor: Redakcja

5 komentarzy

 • zmijasss

  "Działacze" niech popracują nad promocją, bo mieszkam przy samym dworcu i ani jednej ulotki, plakatu że jakaś akcja się szykuje nie widziałam. Teraz przez przypadek znalazłam, że cos takiego dzisiaj miało być.
  Z takim marketingiem to..... daleko, jak widać, nie zajadą. :)

  Zgłoś nadużycie zmijasss niedziela, 05, październik 2014 21:46 Link do komentarza
 • gajowy

  Druzgocąca informacja !

  ciężko będzie się z tego podnieść

  Zgłoś nadużycie gajowy piątek, 03, październik 2014 08:29 Link do komentarza
 • sandra88

  pisali o tym w sierpniu, musisz czesciej odwiedzac portal tu maja duzo ciekawych informacji

  Zgłoś nadużycie sandra88 czwartek, 02, październik 2014 22:12 Link do komentarza
 • abecadło

  Szczerze mówiąc pierwsze słyszę że coś takiego miało być. Szkoda że nie wypaliło :(

  Zgłoś nadużycie abecadło czwartek, 02, październik 2014 20:59 Link do komentarza
 • logik

  Powodem nie jest wysoki koszt lecz małe zainteresowanie.

  Zgłoś nadużycie logik czwartek, 02, październik 2014 18:27 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?