Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Ulica Bema jest niedostępna? [Aktualizacja]

Ulica Bema jest niedostępna? [Aktualizacja] Fot. KrosnoCity.pl

Oznakowanie poziome na skrzyżowaniu przy zjeździe w ul. Bema wywołuje zaniepokojenie mieszkańców: “Czy to znaczy, że nie możemy wjechać w naszą ulicę?” - pyta Pan Tomasz. Urząd Miasta odpowiada, że nie ma problemu. Mamy też odpowiedź policji.

REKLAMAOznakowanie naniesione po przebudowie na skrzyżowaniu tak zwanej "obwodnicy" z ul. Rzeszowską i Bema zaskoczyło Pana Tomasza. - Nie ma możliwości wjazdu na tę ulicę nie łamiąc przepisów ruchu drogowego, ponieważ oznakowanie poziome naniesione na jezdnie, jak również zastosowane sygnalizatory, uniemożliwiają skręt w ul. Bema ze wszystkich stron.

Oznakowanie wskazujące możliwy kierunek jazdy nie wskazuje możliwości wjazdu w ul. Bema. Urząd Miasta odpowiada: - Jest to tzw. zjazd publiczny. Nie jest traktowany jak skrzyżowanie - odpowiada Michał Żelechowski z Biura Prezydenta Miasta Krosna - Oznakowanie poziome na DK28 nie wyklucza możliwości wjazdu w ul. Bema (domy, do których dojazd odbywa się przez zjazd dochodzący do DK28). Oznakowanie poziome wskazuje kierunek jazdy na danym pasie ruchu, przy czym zjazdy tego typu nie są oznakowane oznakowaniem poziomym. Inaczej jest w sytuacji, w której mówimy o skrzyżowaniu dróg - tam oznakowanie poziome uwzględnia różne kierunki możliwej jazdy - wyjaśnia Michał Żelechowski.

Zauważamy jednak, że do tej pory informując np. o utrudnieniach w czasie przebudowy DK 28 Urząd posługiwał się określeniem "skrzyżowanie ul. Bema - Rzeszowska".


Wjazd do ulicy Bema znajduje się na wprost - jadąc od ulicy Rzeszowskiej.
W tej sytuacji możemy skręcić w lewo lub w prawo.

Pan Tomasz z ul. Bema podkreśla, że przy obecnym oznakowaniu kierowca zamierzający wjechać w tę uliczkę ze skrzyżowania będzie wykonywał manewr, którego nie będą się spodziewali inni uczestnicy ruchu - To może być niebezpieczne, nie wiemy też jak policja będzie traktowała te manewry, np. czy znajomi jadąc do mnie, nie będą narażeni na ukaranie mandatem - zastanawia się Pan Tomasz.

Nasza redakcja zwróciła się z pytaniem do Komendy Miejskiej Policji w tej sprawie. Policja przypomina, że oznakowanie skrzyżowania jeszcze nie jest pełne. W dalszym ciągu obowiązuje czasowa organizacja ruchu, w tym ograniczenie prędkości  do 30 km/h. Na skrzyżowaniu brak jest na razie znaków C9 (nakaz jazdy z prawej strony znaku). Opisywany zjazd w ul. Bema policja uznaje za "zjazd publiczny", czyli tak samo jak Urząd Miasta. Tym samym z punktu widzenia przepisów o Ruchu Drogowym nie ma problemu z wyjazdem i wjazdem z tej uliczki.

To nie wszystko, dynamiczne opuszczenie skrzyżowania przez samochód jadący w ul. Bema nie jest możliwe. Pan Tomasz zwraca uwagę na dość wysoki krawężnik odgradzający ul. Bema - Kierujący zmuszeni są praktycznie do zatrzymania się, aby pokonać krawężnik, nie uszkadzając przy tym opon, felg oraz innych elementów zawieszenia - mówi Pan Tomasz, zwracając się o obniżenie feralnego krawężnika.


Wjazd w ul. Bema

Zdaniem Urzędu Miasta jest to możliwe. - Zostaną przeprowadzone rozmowy z wykonawcą, czy możliwe jest obniżenie krawężnika. W związku z tym, że wymagałoby to rozszczelnienia połączenia asfaltu z betonowym krawężnikiem, skucia podbudowy itp. ewentualne prace będą mogły zostać przeprowadzone przy sprzyjających warunkach atmosferycznych - informuje Michał Żelechowski.

pd

19 komentarzy

 • młody

  na moście została zrobiona nawierzchnia co też wymaga odpowiednich warunków atmosferycznych, a krawężnika obniżyć się nie da??!! urzędnicy robią sobie z nas jaja i tyle!!!!

  Zgłoś nadużycie młody poniedziałek, 22, grudzień 2014 02:02 Link do komentarza
 • Znający się na rzeczy

  Bzdury. ulica gen. Józefa Bema jest dostępna dla kierujących. To droga w kierunku Jasła do granicy administracyjnej w ciągu drogi krajowej. Innej ulicy w Krośnie o takiej nazwie nie znam. Przypominam w naszym mieście jest dwie ulice Lwowskie nie mające ze sobą połączenia, dwie ulice Bieszczadzkie, dwie ulice Piastowskie nie mające ze sobą połączenia.

  Zgłoś nadużycie Znający się na rzeczy czwartek, 27, listopad 2014 19:41 Link do komentarza
 • LoloBolo

  Axel Foley środa, 26, listopad 2014 23:28
  Tu jeszcze lepiej wiać jak powinno być wykonane oznakowanie

  Ale to link do zwykłego skrzyżowania a nie zjazdu.

  Zgłoś nadużycie LoloBolo czwartek, 27, listopad 2014 17:09 Link do komentarza
 • gutek z turasza

  no te zjazdy na mapach street są okey. taki by się przydał na bema :) wystarczy domalować strzałkę w prawo w oznakowaniu poziomym

  Zgłoś nadużycie gutek z turasza czwartek, 27, listopad 2014 00:07 Link do komentarza
 • Axel Foley

  https://www.google.pl/maps/place/Krak%C3%B3w/@50.0211839,19.9783515,3a,75y,307.43h,71.81t/data=!3m4!1e1!3m2!1sNnje_CA8MvQu18RxUj2MtQ!2e0!4m2!3m1!1s0x471644c0354e18d1:0xb46bb6b576478abf

  Tu jeszcze lepiej wiać jak powinno być wykonane oznakowanie do "zjazdu publicznego" znajdującego się w obszarze skrzyżowania. Niedouczeni urzędnicy oraz Policja powinni od czasu do czasu poczytać ustawy i rozporządzenia, ewentualnie jak z czytaniem ciężko to może jakiś wyjazd do bardziej rozwiniętych miast?

  @LoloBolo
  Kto jak kto ale urzędnicy są zobligowani do przestrzegania prawa - nawet w Krośnie, czy to się im podoba czy nie. Zjazd z drogi publicznej np. do posesji to nie to samo co zjazd publiczny na który powołuje się przedstawiciel miasta.

  Zgłoś nadużycie Axel Foley środa, 26, listopad 2014 23:28 Link do komentarza
 • LoloBolo

  Axel Foley, to może estakady trzeba robić do każdej posesji albo światła każdemu zamontować?

  kkd środa, 26, listopad 2014 18:12
  a tysac lecia bendzie droga do dworku kolego i to bnedzie droga a nie wjazd .

  Najpierw naucz się po polsku pisać a potem zastanów się co napisałeś, Droga do dworku to jest właśnie taki sam wjazd jak na boczną (odnogę czy jak to zwać) Bema tylko że do jednej posesji a nie kilku, co za różnica.

  Zgłoś nadużycie LoloBolo środa, 26, listopad 2014 19:00 Link do komentarza
 • kkd

  LoloBolo na tysac lecia bendzie droga do dworku kolego i to bnedzie droga a nie wjazd .mysl troche ...czlowieku jak sie nie znasz to nie komentuj LoloBolo .

  Zgłoś nadużycie kkd środa, 26, listopad 2014 18:12 Link do komentarza
 • Axel Foley

  W cywilizowanych miastach buduje się tak:
  http://bit.ly/1CiwkDQ

  W Krośnie takie rozwiązania są przeznaczone dla krewnych i znajomych królika:
  http://bit.ly/1yiwRS9

  Zgłoś nadużycie Axel Foley środa, 26, listopad 2014 13:18 Link do komentarza
 • LoloBolo

  Ulica Bema zaczyna się na skrzyżowaniu Jana Pawła II-Rzeszowska-Bema a ten wjazd do posesji (adresy z Bema) to nie jest ulica jako taka tylko "wjazd publiczny", że nie spełnia pewnych wymogów to nie ma znaczenia, istniał przed remontem drogi i w podobnej postaci pozostał.

  Jakoś nie wyobrażam sobie żeby dać tam sygnalizatory i wyznaczyć kierunek jazdy, ten sam problem pojawi się na skrzyżowaniu Tysiącelcia-Podkarpacka, tam naprzeciwko Tysiąclecia jest też zostawiony wjazd i założę się że nie będzie oznakowany.

  Zgłoś nadużycie LoloBolo środa, 26, listopad 2014 12:48 Link do komentarza
 • kkd

  panie karol sygnalizacja jest czasowka jak uruchomia kamery na swiatlach bendzie duzo szybcie jescze bez kamer jest i dla tego tak dlugo trzeba czekac . sieroty sa z was naprawde niekumate.:) tylko byscie nazekali kkd

  Zgłoś nadużycie kkd wtorek, 25, listopad 2014 22:14 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj