KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Drogowy słupek ratuje życie

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

17 czerwca operator numeru alarmowego 112 z CPR Rzeszów, odebrał zgłoszenie o wypadku od mężczyzny, który nie potrafił powiedzieć w jakiej znajduje się miejscowości.  Mężczyzna określił jednak miejsce jako 8 słupek 223 km drogi krajowej nr 28. Dzięki temu szybko zadysponowano zespoły ratownicze.

REKLAMA


O samym wypadku już informowaliśmy w KrosnoCity.pl: Wypadek w Jaszczwi. Cztery osoby poszkodowane.

W działaniach brały udział 3 pojazdy i 13 strażaków z KM PSP Krosno, a także 3 zespoły  pogotowia ratunkowego i 2 patrole policji.

Naczelnik Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego KM PSP w Krośnie bryg. Mariusz Kozak zwraca uwagę na sposób powiadomienia służb ratunkowych przez mężczyznę, który najechał na wypadek.

- Nie wiedząc w jakiej miejscowości akurat się znajduje, podał najbliższą pamiętaną przez niego miejscowość przez którą przejeżdżał, ale co ważniejsze podał numer drogi i cyfry występujące na słupku kilometrowym, tzw. pikietaż - stwierdza bryg. Mariusz Kozak.

-  Tego typu słupki występują na drogach (od wojewódzkich wzwyż) i umożliwiają szybką identyfikację miejsca zdarzenia. W każdym stanowisku kierowania Państwowej Straży Pożarnej znajdują się mapy z zaznaczonym pikietażem dróg przebiegających przez teren danego powiatu.  Dlatego bardzo ważnym jest, aby przejeżdżając przez nieznany nam teren, w przypadku zaistnienia zdarzenia na drodze podawać identyfikację miejsca zdarzenia wykorzystując do tego słupki kilometrowe - podkreśla Naczelnik Kozak.

Informacja z słupka może uratować komuś życie.

pd

  • autor: pd

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?