KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Mini Rondo" powstało przy Czajkowskiego

"Mini Rondo" powstało przy Czajkowskiego Fot. KrosnoCity.pl

Uwaga kierowcy! Zmieniona została organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic: Czajkowskiego, Pużaka, Jagiellońska. Wczoraj (4.08) około godziny 20:00 na zbiegu tych ulic powstało "mini rondo". Bądźcie ostrożni. Zwracajcie uwagę na znaki poziomie i pionowe.

REKLAMA


O nadchodzących zmianach informowaliśmy na KrosnoCity.pl 28 lipca.

We wtorek (4.08) wieczorem zmieniona została organizacja ruchu w obrębie skrzyżowania ulic: Czajkowskiego, Pużaka i Jagiellońska. Powstało tam "mini rondo". Nastąpiła korekta oznakowania poprzez ustawienie odpowiednich znaków pionowych oraz wymalowane zostało odpowiednie oznakowanie poziome.

To nie koniec zmian. Oznakowanie pionowe i poziome pojawi się na ul. Jagiellońskiej. Namalowana zostanie linia osiowa oraz krawędziowa jak i przejście dla pieszych. Linia krawędziowa przerywana dopuszcza postój na poboczu natomiast ciągła zabrania postoju na poboczu i jezdni.

Jak podkreśla magistrat, przy wyznaczaniu linii i miejsc parkingowych uwzględnione zostały wszystkie wnioski zainteresowanych (Marketu Merkury jak i prowadzących działalność gastronomiczną) przy równoczesnym zachowaniu zgodności z przepisami Prawa o ruchu drogowym.

mg

 • autor: mg

17 komentarzy

 • logik

  Nie było mnie ponad miesiąc w Krośnie. Co nowego zobaczyłem to nowe rondko na skrzyżowaniu ulic Czajkowskiego, Pużaka i Jagiellońskiej. Wspaniały pomysł wreszcie to rozładuje ruch z ul.Jagiellońskiej i Pużaka, skąd wyjechać niekiedy graniczyło z cudem. A ci co biadolą, trochę ponarzekają i potem się przyzwyczają. Jeszcze się taki nie narodził, żeby wszystkim dogodził ;-)

  Zgłoś nadużycie logik poniedziałek, 24, sierpień 2015 17:05 Link do komentarza
 • barku

  Wyrazy współczucia i politowania dla Pomysłodawcy tak pięknego ronda w Krośnie

  Zgłoś nadużycie barku środa, 12, sierpień 2015 11:35 Link do komentarza
 • pieniu

  ...żeby się czasem komus czarna farba przypadkowo nie rozlała tym razem...:)

  Zgłoś nadużycie pieniu piątek, 07, sierpień 2015 16:17 Link do komentarza
 • Mariusz Pieńczak

  https://www.youtube.com/watch?v=-yoooQvXnQY

  Zgłoś nadużycie Mariusz Pieńczak czwartek, 06, sierpień 2015 14:32 Link do komentarza
 • Krosniankatal

  Gdzie jest osoba,która nadzoruje ten wydzial UM, znaki niewidoczne,rondo jak zobaczyłam to jakiś duży KLEKS ! Co to ma być!Tylko czekać aż stanie sie coś złego.
  A wystarczy pomyśleć!

  Zgłoś nadużycie Krosniankatal czwartek, 06, sierpień 2015 13:51 Link do komentarza
 • gapa

  Znaki informujące o zmianie ruchu i powstaniu kropki jadąc od obwodnicy są prawie niewidoczne zasłaniają je drzewa.

  Zgłoś nadużycie gapa czwartek, 06, sierpień 2015 12:48 Link do komentarza
 • amo

  Trzeba jeszcze zakazać parkowania na ul.Czajkowskiego przy barze Alcatras

  Zgłoś nadużycie amo czwartek, 06, sierpień 2015 09:07 Link do komentarza
 • Mariusz Pieńczak

  Gratulacje kolejnego pomysłu !!! Po prostu Jaś Fasola wylądował w Krośnie i będzie zabawnie. Jak szukacie mocnych wrażeń to sobie jedźcie na mini rondo, do tej pory jeździlem do Energylandii, ale tu jest o wiele lepiej:) Jak dajecie rondo to dajecie tym samym możliwość wyjechania i wjechania po obkrożeniu ronda w tą samą droge, to prosze mi powiedzieć jak duże auta, a może jeszcze z przyczepą ma wykonać ten manewr, bo przeciez może mu sie zachciec? Widziałem kilka akcji, i prosze nie pisać że ludzie jeżdżą na pamięć, bo na pewno sie tak zdaża, ale jak zobaczyłem mega koparke rano jak chciała objechać dookoła to by wszystkich zgarnęła za sobą, po prostu porażka. Pewnie autobusy też na egzaminach będą to ćwiczyc, hehe. Przy takich manewrach rondo jest zablokowane na 2-3 minuty bo trzeba sie cofnąć i próbowac jeszcze raz. Przez srodek nie przejedzie bo zmasakruje innych.Najlepiej postawcie tam fotoradar i będzie ŚWIT(l)NE MIASTO !!! w 100% Czemu tam jeszcze nie ma fotoradaru? Przeciez ktoś kto będzie uciekał z ronda będzie też miał możliwość dostania mandatu za nadmierną prędkość !!! Zróbcie to !!! Bedzie fajnie !! I będzie fotka z krośnieńskiego ronda, taka pamiątka. Lepiej zabierzcie sie i zróbcie porządek na Czajkowskiego przy obwodnicy, bo tam chyba naprzeciw kurcze pieczone jest dosyć dużo miejsca żeby zrobić rondo z prawdziwego zdarzenia prawda? I czy nie jest to przypadkiem działka miasta??? Tylko pewnie troszke fotoradary przeszkadzają coś mi się wydaje, nie poprawiają bezpieczeństwa, a poprawiają wyniki finansowe, niech ktoś wreszcie pomyśli i zrobi na tej krzyżówce porządek, a nie jakieś mini ronda któe powodują korki na czajkowskiego, zamiast je rozładować, jeszcze raz gratuluje pomysłu.

  Zgłoś nadużycie Mariusz Pieńczak czwartek, 06, sierpień 2015 09:07 Link do komentarza
 • farba

  To rondo jest niebepzieczne co pare minut dochodzi tam do kuriozalnych sytuacji i jet blisko tragedii.

  Zgłoś nadużycie farba środa, 05, sierpień 2015 20:38 Link do komentarza
 • dawidos

  Do Lola a Jaki ma być to rondo wyspa tak jak inne ?????

  Ciekawy jestem jak autobusy i ciężarówki by objechały to rondo.

  Zgłoś nadużycie dawidos środa, 05, sierpień 2015 14:08 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?