KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

RATUJEMY=DAJEMY. 4 czerwca zbiórka krwi

Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy komendzie miejskiej PSP w Krośnie w sobotę (4 czerwca), od godz. 9, organizuje zbiórkę krwi dla poszkodowanych w wypadkach w okresie wakacyjnym. Akcja zostanie przeprowadzona na terenie komendy PSP przy ul. Niepodległości 6 (plac wewnętrzny).

REKLAMA


- Jest to pierwsza taka akcja i mamy nadzieję, że będzie się ona cieszyć dużym powodzeniem i w kolejnych latach zdobędzie ona wielu sympatyków, szczególnie wśród tych, którzy będą razem z nami oddawać krew - zachęca Zbigniew Machowski, przewodniczący klubu. - W tym roku akcja odbędzie się pod hasłem: "I akcja dla osób potrzebujących w okresie wakacyjnym RATUJEMY=DAJEMY" - dodaje przewodniczący.

Osoby oddające krew będą mogły zwiedzić komendę i zapoznać się ze sprzętem ratowniczo–gaśniczym będącym na jej wyposażeniu.

W programie m.in. pokazy Grupy Ratownictwa Wysokościowego i inne atrakcje także dla dzieci.

Oddawanie krwi nie stanowi zagrożenia dla zdrowia dawcy. Oddając krew można pomóc innym i sobie. Krew mogą również oddawać kobiety (bardzo mile widziane) oraz osoby nie należące do OSP.

Akcja odbędzie się pod patronatem: komendanta Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie, prezesa zarządu oddziału powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Krośnie oraz oddziału rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Krośnie.

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?