KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Jeden z zabójców Piotra Stańczaka złapany Polecamy

Jeden z zabójców Piotra Stańczaka złapanySzef Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Radosław Sikorski, poinformował, że we środę została złapana jedna z osób, odpowiedzialnych za morderstwo polskiego inżyniera - geologa, dokonane w Pakistanie 7 lutego br.

REKLAMA


Brutalne zabójstwo Krośnianina

Piotr Stańczak – 42-letni inżynier zamieszkały w Potoku obok Krosna – był jednym z 18 pracowników Geofizyki Kraków, realizujących kontrakt dla pakistańskiej firmy Oil&Gas. 28 września 2008 roku został wzięty do niewoli przez talibów, domagających się uwolnienia swoich towarzyszy z więzienia, w tym radykalnych ekstremistów należących do terrorystycznej organizacji al.-Kaida. 7 lutego talibowie uznali, że pakistański rząd nie spełnił ich żądań i zabili Polaka, utrwalając egzekucję na drastycznym filmie – jego ciało udało się odzyskać dopiero w kwietniu. W maju br. w Krośnie odbył się pogrzeb Piotra Stańczaka.

Terrorysta był w trakcie kolejnej misji

30 – letni Atta Ullah, ujęty we środę w Islamabadzie, stolicy Pakistanu został rozpoznany jako jeden z morderców Polaka – widnieje on na filmie, nakręconym podczas egzekucji Stańczaka przez talibów. Oskarżony jest nie tylko o udział w zabójstwie inżyniera – ma na swoim koncie 26 aktów terrorystycznych. Zeznał również, że do Islamabadu przybył, aby zaatakować wraz z innymi terrorystami komisariaty policji i sądy.

Sprawiedliwy i surowy wyrok

Na razie nie ma możliwości ekstradycji terrorysty do Polski ze względu na brak umowy o pomocy prawnej między państwami - MSZ jest jednak zadowolone z takiego przebiegu sprawy, gdyż sądzony w Pakistanie Ullah otrzymać może karę śmierci, którą tamtejsze prawodawstwo dopuszcza.

Sikorski liczy również na to, że dzięki zeznaniom terrorysty uda się dojść do reszty morderców Polaka, za których ujęcie w obu państwach zostały wyznaczone wysokie nagrody. 

 

Laura Michelis

Foto: AFP

  • autor: Laura Michelis

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?