KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Likwidacja oddziałów redakcyjnych w Krośnie Polecamy

Likwidacja oddziałów redakcyjnych w KrośnieNiech będzie mi wolno wyrazić swoje zaniepokojenie wywołane likwidowaniem w Krośnie kolejnych, działających przez wiele lat, oddziałów ponadlokalnych mediów. Kilka miesięcy temu zamknięto odział redakcyjny Dziennika Polskiego, a obecnie rozwiązuje się umowę z krośnieńskim dziennikarzem Telewizji Rzeszów, co w praktyce oznacza likwidację delegatury TVP w Krośnie. 

REKLAMA


To może wzbudzać pewne obawy. Bowiem wysoce niedobra byłaby sytuacja, gdzie ukazywałoby się coraz mniej informacji na temat Krosna i ziemi krośnieńskiej, szczególnie jeżeli chodzi o obiektywny przekaz medialny o szerszej sile oddziaływania. 

 

Dla osób związanych z branżą marketingową jest oczywiste, że z punktu widzenia profesjonalnego kreowania wizerunku terytorialnego, jak i również stymulowania rozwoju gospodarczego, tak naprawdę nie jest istotne to, co o swoim regionie/subregionie myślą jego mieszkańcy, lecz to jak jest on postrzegany na zewnątrz. 

 

A z pewnością już dla wszystkich ewidentnym jest fakt, że wizerunek gmin, powiatów, czy subregionów jest budowany w dużej mierze za pośrednictwem relacji medialnych. Stąd też bardzo ważna jest obecność w danym środowisku ponadlokalnych mediów oraz niezależnych dziennikarzy. 

 

Tymczasem ostatnie posunięcia „central”, jeśli będą się rozpowszechniały na inne media (telewizja, radio, prasa, Internet), mogą z czasem wywołać na ziemi krośnieńskiej efekt „zaścianku medialnego”. 

 

A raczej nikt z osób perspektywicznie myślących o swojej małej ojczyźnie nie chciałby mieć świadomości mieszkania na prowincji, gdzie brak jest niosących misję informacyjną dziennikarzy i obiektywnych przekazów medialnych.  

 

Swoim listem chciałbym zwrócić uwagę na mogący się w wkrótce inicjować problem, zarówno osób mających potencjalnie wpływ na rozwój regionu, mieszkańców ziemi krośnieńskiej, jak i wszystkich dobrze życzących naszej małej ojczyźnie. 

  

Piotr Lenik – Radny Rady Miasta Krosna
Foto: stock

  • autor: Piotr Lenik

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?