Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Krosno kolejny raz nagrodzone w rankingu "Perły Samorządu"

Krosno kolejny raz nagrodzone w rankingu "Perły Samorządu" Fot. archiwum UM Krosno

Redakcja Dziennika Gazety Prawnej rozstrzygnęła Ogólnopolski Ranking "Perły Samorządu". Już po raz siódmy wybrano gminy, które wyróżniają się na tle innych - zaangażowaniem i pracą na rzecz mieszkańców czy nowatorskimi pomysłami. W tegorocznej edycji Krosno zdobyło aż trzy nagrody. W ogólnym Rankingu "Perły Samorządu", w kategorii "Skarbnik Samorządu" oraz "Aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży".

Kongres Perły Samorządu to projekt, który zdążył już na stałe wpisać się w kalendarz najważniejszych wydarzeń skierowanych do przedstawicieli administracji lokalnej, agend rządowych, biznesu, nauki oraz mediów.

Jak co roku wybrano Perły w czterech kategoriach: gmina wiejska, gmina miejsko-wiejska, gmina miejska do 100 tys. mieszkańców i gmina miejska zamieszkiwana przez ponad 100 tys. mieszkańców. Do udziału zaproszono wszystkich - każda gmina mogła bezpłatnie wypełnić i przesłać ankietę. Pytania, które zadano dotyczyły m.in. zarządzania, finansów, przestrzeni i infrastruktury, gospodarki, oświaty i wychowania, zdrowia, polityki senioralnej, transportu publicznego, smart city oraz środowiska i gospodarki odpadami.

Najbardziej ekscytującą kategorią pozostają gminy miejskie poniżej 100 tys. mieszkańców. Co roku dostarcza ona organizatorom niespodzianek, bo trudno tu przewidzieć zwycięzców. W tym roku zwyciężył Kędzierzyn-Koźle, a kolejne miejsca na podium należą do Świdnicy i Legionowa. Czwarte miejsce zajęło Krosno, piąte Głogów. Na kolejnych lokatach uplasowały się Siemianowice Śląskie, Bolesławiec, Piotrków Trybunalski, Świnoujście i Ciechanów.

(umk)
Fot. archiwum UM Krosno

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj