Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Krosno w "Podróżach z Góralem"

W połowie lipca Krosno zagościło na antenie Krakowskiej TVP3. "podróże z Góralem" to program pokazujący atrakcje turystyczne w różnych częściach Polski. Co znalazło się w 12 minutowym odcinku o Krośnie?

REKLAMAGóral zwiedzający Krosno dowiaduje się między innymi o początkach naszego miasta, o lotnisku oraz o wielkich zasługach Ignacego Łukasiewicza. W programie poinformowano też o skansenie w Bóbrce, czyli o nadal działającej kopalni założonej przez genialnego wynalazcę.

Góral zachwyca się też krośnieńskim rynkiem, Muzeum Rzemiosła czy Farą i wieżą Portiusa. Operator kamery wyraźnie starał się unikać pokazywania efektów wandalizmu na podcieniach, co jednak nie do końca się udało. Wysmarowanie ścian kołami rowerów i wulgarnymi napisami naprawdę nie przysparza chwały naszemu miastu. Wśród atrakcji polecanych turystom znalazł się też Zamek Kamieniec związany z Aleksandrem Fredrą.

Program nie zamykał się tylko do promocji atrakcji w granicach administracyjnych miasta. Najwięcej uwagi poświęcono Centrum Dziedzictwa Szkła.

Koszty realizacji programu po stronie miasta to 5000 zł netto, a scenariusz 12-minutowego odcinka był wypracowany wspólnie pomiędzy redakcją, a Wydziałem Promocji i Turystyki UM.
Oczywiście w programie nie udało się pokazać wszystkiego, szczególnie w kontekście Ignacego Łukasiewicza może zaskakiwać pominięcie Muzeum Podkarpackiego, które właśnie obchodzi jubileusz 65-lecia, a gdzie znajduje się niezwykła kolekcja lamp naftowych. Góral wychodząc z Muzeum Rzemiosła musiał przechodzić obok Muzeum Podkarpackiego, jednak nie zwrócił uwagi.

pd

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj