Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Dworzec, czy nie dworzec? Zobacz, co pisze KrosnoSfera

Dworzec, czy nie dworzec? Zobacz, co pisze KrosnoSfera Fot. archiwum KrosnoSfera

Czy Dworzec Autobusowy w Krośnie faktycznie jest dworcem? Jakie opłaty dzierżawca pobiera od przewoźników? Jakie miasto ma możliwości by dyscyplinować dzierżawce terenu dworca?

REKLAMANa początku warto podkreślić, że sam status "dworca" w przypadku obiektu w Krośnie jest wątpliwy. KrosnoSfera zapytała krośnieński Urząd Miasta na jakiej podstawie pobierane są opłaty za zatrzymanie pojazdu na dworcu autobusowym, podczas gdy jest to faktycznie duży przystanek z przenośną ubikacją, a nie posiada punktu sprzedaży biletów, ani punktu informacji dla podróżnych.

To są wymagane elementy dworca, które wymienia o transporcie zbiorowym? W odpowiedzi na pytanie Redakcji KrosnoSfera - Urząd Miasta po prostu opisał stan faktyczny:

- Teren, który został wydzierżawiony przez firmę  DAK jest zabudowany wiatami osłaniającymi perony, placem manewrowym oraz elementami małej architektury. Nieruchomość została przeznaczona na cele zagospodarowania i prowadzenia dworca autobusowego. Dzierżawca zobowiązany jest do wyposażenia dworca w obiekt budowlany z przeznaczeniem na poczekalnię/informację dla podróżnych, zorganizowanie i udostępnianie toalet ogólnodostępnych oraz zorganizowania i prowadzenia kasy biletowej/prowadzenie sprzedaży i przedsprzedaży biletów - odpowiada Wydział Gospodarki Komunalnej UM Krosna.

Sto procent podwyżki
Od czerwca 2018 roku teren dworca autobusowego w Krośnie dzierżawiony jest przez zewnętrzną firmę. Zgodnie z umową z dzierżawcą przewoźnicy mieli korzystać z dworca uiszczając opłaty według stawek obowiązujących w uchwale Rady Miasta. Ta stawka to 1 zł za zatrzymanie na dworcu. Przewoźnicy informują, że najemca pobiera kolejna opłatę 1 zł za każde ruszenie z "dworca". To w sumie 2 zł za każdy kurs. Zapytaliśmy jakie kroki podjął Urząd Miasta w celu wyjaśnienia tej 100% podwyżki. W odpowiedzi otrzymaliśmy wyjaśnienie, że opłata powinna wynosić 1 zł. W odpowiedzi jednak nie poinformowano o podjęciu jakichkolwiek działań odnośnie poboru dwukrotnie wyższych opłat.


Więcej przeczytasz na KrosnoSfera w materiale: Dworzec, czy nie dworzec?

red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj