Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Muzeum Podkarpackie będzie miało nowoczesne wyposażenie

Muzeum Podkarpackie będzie miało nowoczesne wyposażenie Fot. Agnieszka Wójcicka

Muzeum Podkarpackie w Krośnie otrzymało z budżetu Województwa Podkarpackiego dotację w wysokości ponad pół miliona złotych. Środki te zostaną wykorzystane na zakup nowoczesnego wyposażenia placówki.

REKLAMADo muzeum w Krośnie zostaną kupione gabloty muzealne, sprzęt multimedialny oraz sprzęt wystawienniczy. Pozwoli to na unowocześnienie i wzbogacenie oferty muzeum, a tym samym na zwiększenie jego atrakcyjności i dostępności.

-  Naszą misją jako samorządu województwa jest dbanie o rozwój Podkarpacia. Ten rozwój nie byłby jednak kompletny, gdybyśmy zapominali o sferze kultury, o naszych tradycjach i narodowych pamiątkach - powiedział wicemarszałek Piotr Pilch podpisując w Krośnie umowę z Janem Gancarskim dyrektorem Muzeum Podkarpackiego w Krośnie.

Muzeum dostało także dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach programu Infrastruktura kultury na „Zakup nowoczesnego wyposażenia dla Muzeum Podkarpackiego w Krośnie” podkarpacka instytucja kultury otrzyma 200 tysięcy złotych. Całkowita wartość zadania wynosi prawie 850 tysięcy złotych. Wkład własny Muzeum to prawie 135 tysięcy złotych.   

- Dzięki realizacji tego projektu kupimy profesjonalne i nowoczesne wyposażenie wystawiennicze dla muzeum. Będzie ono spełniać współczesne standardy prezentowania zabytków muzealnych, zarówno pod względem bezpieczeństwa zbiorów, jak i ich atrakcyjnej wizualizacji - mówił podpisując dokumenty dyrektor placówki Jan Gancarski.  
- Jako region stawiamy na rozwój i innowacje, są nam one potrzebne także w sferze kultury, tak, aby odpowiadać na potrzeby odbiorców kultury, ludzi obcujących z zabytkami i sztuką - podkreślał w Krośnie wicemarszałek Piotr Pilch.

Nowoczesne wyposażenie będzie wykorzystywane przy wystawach czasowych, koncertach, spotkaniach autorskich czy lekcjach muzealnych. Będzie ono odpowiadało standardom europejskim i wymogom stawianym instytucjom kultury przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.

Podpis pod dokumentem, którego stronami są województwo podkarpackie i krośnieńskie muzeum złożyła także wicemarszałek Ewa Draus.

(UMWP), red.
Fot. Agnieszka Wójcicka

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj