Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Agencja Rozwoju Przemysłu wybuduje halę w Krośnie

Agencja Rozwoju Przemysłu wybuduje halę w Krośnie Fot. archiwum UMK

W Strefie Inwestycyjnej "Krosno – Lotnisko" powstanie nowoczesna hala produkcyjna, o powierzchni docelowej 5 000 m² przeznaczona do wynajęcia. Inwestorem jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., zarządzający Specjalną Strefą Ekonomiczną EURO-PARK. Obiekt zostanie wybudowany na blisko 3-hektarowej działce zakupionej od miasta. Dziś (18.10) podpisano umowę sprzedaży nieruchomości.

REKLAMA- Inwestycja Agencji Rozwoju Przemysłu jest odpowiedzią na potrzeby Krosna w zakresie stworzenia oferty powierzchni produkcyjnej z pełnym zapleczem dla firm poszukujących gotowych hal do wynajęcia. Otrzymujemy zapytania od inwestorów zainteresowanych taką przestrzenią, jednak w Krośnie występuje w tym zakresie deficyt - informuje Piotr Przytocki, prezydent miasta. - Cieszę się, że Agencja Rozwoju Przemysłu dostrzegła nasz potencjał gospodarczy, przyjęła zaproszenie do współpracy i zdecydowała się wesprzeć Krosno. To przedsięwzięcie w znacznym stopniu zwiększy atrakcyjność miasta dla inwestorów i otworzy dla nich nowe możliwości - dodaje.

Hala będzie zlokalizowana przy ul. Prez. R. Kaczorowskiego. Obiekt będzie się składał z części produkcyjnej wynoszącej ok. 3 500 m2 i dwukondygnacyjnego budynku administracyjno-socjalnego o powierzchni 1 200 m2, z możliwością późniejszej rozbudowy części produkcyjnej do 5 000 m2.

- Naszym największym atutem jest możliwość kompleksowego podejścia do realizowanych inwestycji. To nie tylko wsparcie przedsiębiorców przy rozwoju projektów, ale także budowa hal i tworzenie obszarów inwestycyjnych. Krosno ze względu na swój potencjał gospodarczy jest dobrym miejscem dla lokalizacji obiektu przemysłowego. Mamy doświadczenie w realizacji podobnych projektów, w EURO-PARK MIELEC powstało już siedem takich budynków. Jestem przekonany, że z naszych wspólnych starań skorzysta lokalna przedsiębiorczość, a przede wszystkim mieszkańcy Krosna - podkreśla Krzysztof Ślęzak, dyrektor Oddziału ARP S.A. w Mielcu.

Agencja Rozwoju Przemysłu, zwłaszcza Oddział w Mielcu współpracuje z samorządem Krosna od wielu lat. Od 2018 r., po wejściu w życie nowych przepisów wprowadzających strefę inwestycji na terenie całego kraju, ARP wydaje na tym obszarze decyzje o wsparciu, uprawniające inwestorów do korzystania ze zwolnienia z podatku dochodowego.

- Serdecznie zachęcamy przedsiębiorców do lokowania biznesu w obiektach, które powstaną dzięki naszym partnerom z Agencji Rozwoju Przemysłu. Jestem przekonany, że ta inwestycja zaowocuje dobrymi, nowoczesnymi miejscami pracy, które zachęcą młodych ludzi do związania swojej przyszłości z Krosnem - mówi dr Tomasz Soliński, zastępca prezydenta miasta.

(umk)

2 komentarzy

  • chatka

    Jednak to faktycznie ogromny sukces, chociaż Prezydent P. zawsze mówił że nie lubi dużych montowni a woli małe innowacyjne technicznie firmy lokalne.

    Zgłoś nadużycie chatka poniedziałek, 21, październik 2019 20:03 Link do komentarza
  • wójt

    Panie Soliński tworzysz pan kolejne miejsca pracy dla Ukraińców !

    Zgłoś nadużycie wójt poniedziałek, 21, październik 2019 11:34 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj