Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Radni o alkoholu

Radni o alkoholu Fot. KrosnoCity.pl

Podczas listopadowej sesji Rada Miasta Krosna debatowała nad sposobami przeciwdziałania alkoholizmowi. Czy będą ograniczenia w godzinach sprzedaży alkoholu? Na jakiej podstawie Miejska Komisja przeprowadziła 123 kontrole przedsiębiorców?

REKLAMA
Radny Adam Przybysz (Klub PiS) zaznaczył, że program przeciwdziałania alkoholizmowi byłby pełniejszy i skuteczniejszy, gdyby uwzględniał zakaz sprzedaży alkoholu w nocy. - Tym zagubionym, którzy zeszli na margines, nie pomoże sklep, który sprzedaje alkohol po godzinie 22 - mówił Adam Przybysz.

Zastępca prezydenta, Bronisław Baran odpowiedział, że ten temat jest analizowany. Dodał, że możliwe jest ograniczenie handlu na os. Tysiąclecia, bo taka wola wynika z konsultacji społecznych.

Bronisław Baran dodał też, że przeprowadzono działania “tajemniczy klient”, które wykazały częste naruszenia przepisów: sprzedaż alkoholu bez pytania o wiek, a także brak reakcji osób, które widzą sprzedaż osobom wyglądającym na niepełnoletnie.

Zdaniem wiceprezydenta konieczne są działania różnego rodzaju, w tym profilaktyczne i kontrolne.

Podczas dyskusji radny Paweł Krzanowski odniósł się do zarządzenia dotyczącego kontroli sklepów i lokali gastronomicznych. - Napisano tam, że członek Komisji może kontrolować faktury przedsiębiorców. Proszę, by państwo pochylili się nad tym raz jeszcze, bo to nie jest zgodne z tym, kto może kontrolować przedsiębiorcę - mówił radny.

Dodał, że do dnia wydania zarządzenia przeprowadzono aż 123 kontrole przedsiębiorców. Kontrole były prowadzone bez ogłoszonych procedur.

Przewodniczący Rady, Zbigniew Kubit zaznaczył, że są to ogólne uwagi, które należy uwzględnić.

pd

6 komentarzy

 • antypijak

  Jak wracasz wieczorem z roboty to musisz się zaraz nachlać? A połóż się spać kochaną żonusią pachnący, a nie kłaść się do łóżka śmierdzący wstrętnym piwskiem, ziejąc drożdżami. FUJ!

  Zgłoś nadużycie antypijak piątek, 20, grudzień 2019 16:39 Link do komentarza
 • Maciek85

  Kończę pracę o 22 godzinie. Wracam do domu z fabryki jak tysiące osób pracujących w Krośnie. Widać to po ruchliwych ulicach w mieście. Po 22 gdzieniegdzie nawet tworzą się korki! Wiec na pewno nie jestem sam. Podobno do Krosna przyjeżdża ok 15 tyś pracowników z poza miasta. Dlaczego nie miałbym mieć możliwości zakupu alkoholu po tej godzinie? Może też od czasu do czasu chciałbym się spotkać ze znajomymi lub odstresować w domowym gronie.

  Zgłoś nadużycie Maciek85 środa, 18, grudzień 2019 10:51 Link do komentarza
 • rogol

  Alkoholixzmu nie da sie zlikwidowac jak i narkomani.
  To sa dwie odskocznie oa zycia codziennego na calym swiecie.

  Zgłoś nadużycie rogol wtorek, 17, grudzień 2019 16:28 Link do komentarza
 • J..

  "tym zagubionym, którzy zeszli na margines, nie pomoże sklep, który sprzedaje alkohol po godzinie 22 - mówił Adam Przybysz" mówi to jakiś ciec co spędza parę godzin w urzędzie miasta raz na kilka dni, bo marginesy widocznie to każdy kto pracuje w systemie zmianowym, każdy kto chce spotkać w nieco innych godzinkach ze znajomymi niż radny uważa że porządny człowiek powinien...

  Zgłoś nadużycie J.. wtorek, 17, grudzień 2019 16:01 Link do komentarza
 • książę

  Kto taki, opowiadaj!

  Zgłoś nadużycie książę wtorek, 17, grudzień 2019 13:51 Link do komentarza
 • POpijak

  Co najmniej dwóch radnych o alkoholu wie aż za wiele :)

  Zgłoś nadużycie POpijak wtorek, 17, grudzień 2019 13:48 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj