Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Policjantka z krośnieńskiej drogówki na kartach kalendarza

Policjantka z krośnieńskiej drogówki na kartach kalendarza Fot. materiał KWP Rzeszów

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie przygotowała kalendarz na 2020 rok, który wesprze kobiety zmagające się z chorobą nowotworową. Na kartach kalendarium ukazany jest wycinek codziennej służby policjantek garnizonu podkarpackiego. Wśród nich jest Sara Bania-Nowak, funkcjonariuszka krośnieńskiej drogówki.

REKLAMATo już trzecia edycja policyjnego kalendarza, który co roku wspiera charytatywnie wybrany cel. Tym razem karty kalendarza przedstawiają policjantki różnych pionów oraz kobiety pracujące w komendzie wojewódzkiej. Fotografie pokazują funkcjonariuszki w służbie, ale także pokazują je z bardziej prywatnej strony. Jedną z twarzy kalendarza jest st. post. Sara Bania-Nowak, policjantka Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Krośnie.

Kalendarz o kobietach i dla kobiet - wesprze charytatywnie bardzo ważny cel. W Polsce z każdym rokiem zwiększa się zachorowalność, jak i umieralność na raka piersi u kobiet - w ciągu roku wykrywa się u nas 18-19 tys. zachorowań, niestety 6 tys. pacjentek przegrywa walkę z chorobą. Dochód ze sprzedaży części kalendarzy na rok 2020 zostanie przekazany na Stowarzyszenie "Rzeszowski Klub Amazonka".

Autorzy kalendarza postanowili poświęcić tą edycję kobietom, ponieważ w 2020 roku minie 95. rocznica utworzenia Policji Kobiecej w II Rzeczypospolitej. Powołana przez władze Policja Kobieca rozpoczęła swą działalność w 1925 r. Z połączenia historii ze współczesnym problemem walki z chorobą nowotworową - rakiem piersi, powstało hasło przewodnie kalendarza - "Kobiety Kobietom".

Pomysłodawcami inicjatywy są: kom. Wojciech Kulig, który wykonał fotografie do kalendarza oraz nadkom. Wojciech Leś i mł.asp. Monika Skawińska-Berkowicz z Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Rzeszowie. Projekt został on sfinansowany ze środków Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policji w Rzeszowie oraz Przewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego i Prezydenta Rzeszowa.

/kmp/

1 komentarz

  • Fitoterapia onkologiczna

    "Nie ma chorób nieuleczalnych ,niedostateczna jest tylko nasza wiedza ".Prof Julian Aleksandrowicz.

    Zgłoś nadużycie Fitoterapia onkologiczna poniedziałek, 30, grudzień 2019 18:50 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj