Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Bezpłatne badania i konsultacje zdrowotne w VIVO! Krosno

Bezpłatne badania i konsultacje zdrowotne w VIVO! Krosno Fot. materiały prasowe / archiwum VIVO! Krosno

Z okazji Dnia Babci i Dziadka VIVO! Krosno oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie zapraszają seniorów na bezpłatne badania i konsultacje zdrowotne. Uczestnicy wydarzenia będą mogli sprawdzić m.in. słuch, siłę mięśniową, poziom glukozy czy ciśnienie tętnicze, ale to nie wszystko!     

REKLAMA


W niedzielę, 26 stycznia w VIVO! Krosno przy ulicy Bieszczadzkiej czekać będą specjaliści, którzy przeprowadzą szereg bezpłatnych badań.

Co skontrolujemy w Centrum Handlowym?
Ciśnienie tętnicze, poziom glukozy i tkanki tłuszczowej oraz skład masy ciała. Ponadto osobom starszym, za pomocą specjalistycznego dynamometru, zbadana zostanie tzw. siła mięśniowa oraz współczynnik BMI, który jest niezwykle ważny w ocenie zagrożenia chorobami związanymi z nadwagą i otyłością. Tych i innych pomiarów dokonają pracownicy oraz studenci kierunków pielęgniarstwo i wychowanie fizyczne Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie. Dodatkowo, na podstawie badań i uzyskanych wyników, eksperci z PWSZ w Krośnie przygotują dla osób dorosłych symulację profilu starości.

Do dyspozycji będą również eksperci z firmy NOVAMED, którzy sprawdzą ciśnienie oraz saturację krwi, czyli stopień jej natlenienia. Natomiast specjaliści z firmy MARAMED zbadają słuch i doradzą w zakupie aparatu słuchowego.

- Mimo, że zbliżające się wydarzenie jest przygotowane przede wszystkim z troski o zdrowie naszych wspaniałych Babć i Dziadków, to oczywiście z badań skorzystać może każdy, bez względu na wiek. Mamy gorącą nadzieję, że w najbliższą niedzielę całymi rodzinami wybiorą się Państwo do VIVO! Krosno, aby wspólnie zadbać o zdrowie. Pamiętajmy, że taką postawą zaszczepiamy wśród najmłodszych myśl o istocie wykonywania badań profilaktycznych - mówi Izabela Malecha, dyrektor VIVO! Krosno.

Udział w wydarzeniu to nie tylko szansa, aby  sprawdzić aktualny stan zdrowa, ale również możliwość rozmowy z profesjonalistami i zasięgnięcia cennych porad. Podczas indywidualnych konsultacji ich uczestnicy poznają zasady dbania o higienę jamy ustnej, różnice między inhalacją a nebulizacją oraz dowiedzą się, jakich błędów unikać podczas pomiaru ciśnienia i zakupu ciśnieniomierza. Co więcej, specjaliści wskażą, jak prawidłowo przeprowadzić proces leczenia infekcji dróg oddechowych - co jest szczególnie istotne w okresie wzmożonej liczby zachorowań na grypę.

Akcja profilaktyczna odbędzie się 26 stycznia, w godz. od 13.00 do 18.00, na Placu Centralnym VIVO! Krosno. Wszystkie badania są bezpłatne.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj