Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Przystanek straszy na Podwalu. Będzie rozebrany...

Przystanek straszy na Podwalu. Będzie rozebrany... Fot. KrosnoCity.pl

Przystanek autobusowy przy ul. Podwale, obok budynku Orange wygląda jakby w każdej chwili miał runąć. Zniszczony, z obsypującymi się cegłami i tynkiem, zdewastowany, pełen śmieci, butelek po spożytym alkoholu straszy w samym centrum miasta. Jakie losy czeka upiorny budynek?

REKLAMAStara wiata lata świetności ma dawno za sobą. Przystanek został wybudowany w 1980 roku przez pracowników Z.U.N. Naftomet w ramach czynu społecznego. Na murach budowli widnieje tablica upamiętniająca to wydarzenie. Z przystanku obecnie korzystają prywatni przewoźnicy, nie zatrzymuje się na nim krośnieński MKS.

Betonowa wiata przystankowa zlokalizowana przy ul. Podwale wybudowana została na  działce nr 2192/2 będącej w użytkowaniu Orange S.A. (dawna Telekomunikacja Polska).

Inspektor Nadzoru Budowlanego, w ubiegłym roku na wniosek Urzędu Miasta Krosna, wszczął postępowanie w sprawie zagrożenia spowodowanego złym stanem technicznym budynku.

- Zgodnie z obowiązującym prawem budynek stanowi własność użytkownika wieczystego - Orange S.A  i na nim spoczywa odpowiedzialność, mimo iż nakłady na ten budynek stanowią własność miasta - informuje Joanna Sowa, rzecznik prezydenta Krosna.

W grudniu 2019 r. odbyło się  spotkanie prezydenta z firmą Orange, na którym ustalono zamianę posiadanych przez obie strony działek tak, aby działka na której zlokalizowana jest wiata przystankowa stała się własnością gminy.

- W najbliższym czasie zostaną uszczegółowione warunki zamiany, po której gmina Miasto Krosno przystąpi do rozbiórki wiaty - dodaje Joanna Sowa.

4 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj