Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl

Zgon w krośnieńskim szpitalu i zakażony młody mężczyzna z powiatu krośnieńskiego

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

U pacjenta, który hospitalizowany był w krośnieńskim szpitalu podejrzewano zakażenie koronawirusem. Mężczyzna zmarł. Dziś zarejestrowano 19. przypadek zakażenia SARS-CoV-2 na Podkarpaciu. To młody mężczyzna z powiatu krośnieńskiego, który jest aktualnie hospitalizowany.

REKLAMA


Ponad 40-letni mężczyzna, 18 marca, zgłosił się do szpitala w Krośnie w stanie ciężkim. Miał zapalenie płuc. Wiele narządów nie funkcjonowało prawidłowo. Trafił na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej, gdzie zmarł między innymi z powodu niewydolności układu oddechowego. Badania laboratoryjnie nie potwierdziły u pacjenta zakażenia SARS-CoV-2.

- Według informacji przekazanych przez szpital w Krośnie w dniu wczorajszym (19 marca - przyp. red.) nastąpił zgon pacjenta, który zgłosił się samodzielnie do SORu w Krośnie. Nie potwierdzam też informacji, że pacjent został odesłany ze szpitala z Jasła - informuje Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy Wojewody Podkarpackiego.

Pierwszy przypadek SARS-CoV-2 w powiecie krośnieńskim
Dziś (piątek, 20 marca), po godzinie 16 potwierdzono 19. przypadek zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. To młody mężczyzna z powiatu krośnieńskiego (gmina Wojaszówka), który jest aktualnie hospitalizowany.

Zmarła 27-latka zakażona koronawirusem. Powodem śmierci była sepsa
Jak podało Centrum Medyczne z Łańcuta, pacjentka przeniesiona ze Szpitala w Nisku w 7 dobie po porodzie rozwiązanym cięciem cesarskim z niewydolnością oddechową w przebiegu koronawirusowego zapalenia płuc. Chora wymagała intubacji i leczenia oddechem zastępczym. W 13 dobie rozpoznano stan septyczny wymagający zabiegu operacyjnego usunięcia ogniska zakażenia. 12 godzin po zabiegu doszło do zatrzymania krążenia, z powodu nieefektywnej resuscytacji krążeniowej, pacjentka uznana za zmarłą. Śmierć kobiety nie jest wliczany do statystyk osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem.

Nie żyje 67-letni pacjent zakażony SARS-CoV-2
16 marca zmarł 67-letni pacjent zarażony zakażony SARS-CoV-2. Mężczyzna od 10 marca był leczony początkowo w Oddziale Chorób Wewnętrznych w Leżajsku, a następnie z powodu niewydolności oddechowej z koniecznością prowadzenia oddechu zastępczego w Oddziale Intensywnej Terapii tamtejszego Szpitala.

- Pacjent po kilkukrotnym zatrzymaniu krążenia, wymagający farmakologicznego wsparcia układu krążenia, z niewydolnością nerek, zdyskwalifikowany z procedury pozaustrojowej wymiany gazów oddechowych ECMO. W krótkim czasie po przyjęciu do tutejszego Oddziału zgon pacjenta w następstwie ponownego zatrzymania krążenia z brakiem skuteczności podjętych prób resuscytacji - poinformowało Centrum Medyczne w Łańcucie.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 5019 osób, a 4472 są poddane kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 48  osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 827 testów.

red.

14 komentarzy

 • Fazi

  Pierdu pierdu ja się zdrzemnę. Czytam ze zrozumieniem ale najwidoczniej ktoś pisać nie umie . To tak właśnie jest . Polskie media . Jak w ZSRR.

  Zgłoś nadużycie Fazi niedziela, 22, marzec 2020 00:20 Link do komentarza
 • prawdziwy polak

  Ja pier***, czego Wy tu nie rozumiecie? Matury z j. polskiego byście nie zdali... Zero czytania ze zrozumieniem. Macie kurw*** tytuł, który zawiera dwa wątki. 1 - o śmierci mężczyzny w szpitalu w Krośnie, 2 - o tym, że w powiecie zaraził się pierwszy gość korona wirusem . Idziemy dalej... autor rozwija temat pierwszej części tytułu... o tym co działo się z pacjentem w szpitalu. Później macie śród tytuł, autor pisze o pierwszym przypadku SARS w powiecie... następnie autor rozwija kolejne tematy z Podkarpacia dot. koronawirusa, pisze o śmiertelnych przypadkach. Na końcu podsumowuje stan na Podkarpaciu.

  Czego Wy tu do cholery nie rozumiecie?

  Zgłoś nadużycie prawdziwy polak sobota, 21, marzec 2020 17:22 Link do komentarza
 • Darek kkk

  Bigos to mało powiedziane, to jest bigos ale ze zwrotu.... Prosto z żołądka

  Zgłoś nadużycie Darek kkk sobota, 21, marzec 2020 17:08 Link do komentarza
 • Maaniek

  I tak jak ktoś wcześniej pisał. Wlewy dożylne wit. C. Nie rozumiem czemu nikt tego nie spróbuje. Znaczy wiem chyba czemu. Ale to na cały artykuł by było a nie na komentarz...

  Zgłoś nadużycie Maaniek sobota, 21, marzec 2020 15:44 Link do komentarza
 • Maaniek

  Z artykułu nie rozumiem no hu.... Sam jeżdżę za granicę. Ale moim zdaniem granicę Unia Europejska powinna była zamknąć na przełomie grudzień styczeń. A polska zaraz jak się w unii to gówno rozlazło. I nikt, ale to nikt nie powinien wtedy podróżować i roznosić dziadostwa...

  Zgłoś nadużycie Maaniek sobota, 21, marzec 2020 15:41 Link do komentarza
 • Wiki

  Bardzo dobre skwitowanie Baba i Oi. Tego nie da się normalnie czytać. Straszy bigos. Żadnej przejrzystości treści. A Ziom ma 100% rację. Po co zjeżdżają z zagranicy, jeśli żyją tam na co dzień. Tylko wirusy roznoszą, bo nie usiedzą w domu. Szok!

  Zgłoś nadużycie Wiki sobota, 21, marzec 2020 15:35 Link do komentarza
 • Baba

  Bo to tak się w tych czasach pisze aby coś napisać ale żeby nikt nic z tego nie wiedział!!! I jest super!!!!

  Zgłoś nadużycie Baba sobota, 21, marzec 2020 11:26 Link do komentarza
 • Oi

  Krosnocity - czytacie to, co piszecie? Taki bigos, że trudno cokolwiek zrozumieć. Gdybym nie znał tych informacji z innych źródeł, to nic bym z tego nie zrozumiał.

  Zgłoś nadużycie Oi sobota, 21, marzec 2020 08:40 Link do komentarza
 • Amol

  Wlewy dożylne z witaminy C powinni byli stosować

  Zgłoś nadużycie Amol sobota, 21, marzec 2020 01:33 Link do komentarza
 • milena xyz

  Mogli odrazu granice zamknąć jak to wszystko się zaczęło a nie

  Zgłoś nadużycie milena xyz piątek, 20, marzec 2020 23:06 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj