Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

2 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie krośnieńskim

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Ministerstwo Zdrowia podało w środę wieczorem, że liczba osób zarażonych w Polsce koronawirusem wzrosła do 2 554 po tym, jak potwierdzono 134 kolejne przypadki zakażenia, w tym 4 odnotowano na Podkarpaciu - po dwa w powiecie krośnieńskim i mieleckim. W Polsce zmarło kolejnych siedem osób. Niemal wszystkie powyżej 60. roku życia i z chorobami współistniejącymi.

REKLAMAJak poinformowała dziś w godzinach wieczornych Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy Wojewody Podkarpackiego, w województwie odnotowano kolejne 4 przypadki zachorowań na koronawirusa. Dwa - w powiecie krośnieńskim: starszy mężczyzna, który jest hospitalizowany oraz mężczyzna w sile wieku przebywający w ścisłej kwarantannie. Dwa kolejne, to powiat mielecki: starszy i młody mężczyzna, oboje przebywają w ścisłej kwarantannie.

Obecnie badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 104 przypadki zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 4 713 osób, a 12 739 poddane jest kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 109 osób. 6 osób wyzdrowiało. Odnotowano 3 zgony. Dotychczas na Podkarpaciu wykonano 2 510 testów w kierunku koronawirusa.

Jak informuje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krośnie, na kwarantannie oraz pod nadzorem jest 843 osoby. W powiecie krośnieńskim odnotowano 5 zakażeń.

Koronawirus w Polsce
Potwierdzone dziś wieczorem przypadki koronawirusa dotyczą: 68 osób z woj. mazowieckiego, 28 osób z woj. dolnośląskiego, 11 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego (informacja powyżej), 4 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 2 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i 1 osoby z woj. lubelskiego.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci kolejnych siedmiu osób zakażonych koronawirusem w Polsce. Są to: 75-letnia kobieta ze szpitala w Zgierzu, 77-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 94-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 80-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, 87-letnia kobieta ze szpitala w Puławach, 59-letnia kobieta i 61-letni mężczyzna ze szpitala w Radomiu. Jak podało ministerstwo, od czasu potwierdzenia pierwszego przypadku w Polsce, czyli od 4 marca w wyniku COVID-19 zmarło łącznie 43 pacjentów.

red., (PAP)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj