Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

500 sztuk kombinezonów ochronnych trafi do krośnieńskiego szpitala

500 sztuk kombinezonów ochronnych trafi do krośnieńskiego szpitala Fot. Sebastian Kieszkowski

Samorząd Województwa dokonał już pierwszych zakupów w ramach programu walki z koronawirusem realizowanym z Regionalnego Programu Operacyjnego. Do Urzędu Marszałkowskiego trafiła pierwsza partia 4500 kombinezonów ochronnych, 500 z nich przekazane zostanie do Krosna.

REKLAMAJak poinformował Urząd Marszałkowski, po 500 sztuk kombinezonów trafi do pięciu wojewódzkich szpitali czyli dwóch w Rzeszowie, w Krośnie, w Przemyślu i w Tarnobrzegu. Natomiast pozostałe 2000 kombinezonów zostaną przekazane do sztabu zarządzania kryzysowego, który będzie na bieżąco decydował gdzie są najpilniejsze potrzeby aby tego sprzętu użyć.
50 mln zł - to kwota jaką samorząd zapewnił na wsparcie medyczne Podkarpacia. Na początek uruchomione zostały zakupy za ponad 20 mln zł. W pierwszej kolejności zakupy dotyczyć będą środków ochrony zdrowia dla personelu medycznego - chodzi o maseczki, gogle, jednorazowe rękawiczki, płyny do dezynfekcji, kombinezony. Decyzje jaki sprzęt jest potrzebny i gdzie trafia podejmuje Komitet Sterujący programem w którym są wojewoda, marszałek i Podkarpacki Inspektor Sanitarny.

Już prawie 20 mln uruchomiliśmy na pierwsze zakupy. Po partii maseczek trafiają do nas kombinezony. Przekazujemy część do naszych szpitali wojewódzkich, natomiast 2000 zdecydowaliśmy, że przekażemy pani wojewodzie do sztabu kryzysowego, który na bieżąco śledzi zapotrzebowania w całym regionie. To jest pomoc dla ochrony zdrowia. Przypomnę, że kolejne 280 milionów skierowaliśmy aby przeciwdziałać skutkom gospodarczym. To wsparcie dla przedsiębiorców, ale również dodatkowe środki na utrzymanie miejsc pracy. Działania przynoszą już pierwsze efekty. Także Wojewódzki Urząd pracy zrealizował już pierwsze wnioski i do kilku podkarpackich firm trafi już łącznie ponad 800 tysięcy złotych

- powiedział marszałek Władysław Ortyl.

Zarząd województwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego przekazał już środki finansowe na pomoc dla przedsiębiorców. Zaplanowana kwota to ponad 330 mln zł. W działaniach tych uczestniczy także Wojewódzki Urząd Pracy. Do czwartku przyjął 231 wniosków w ramach wsparcia dla miejsc pracy z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Chodzi o ponad 18,5 osób i wsparcie na kwotę prawie 110 mln zł. Pierwsze wnioski już zostały zrealizowane.

red., (tl), (umwp)

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj