Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

VIVO! Krosno wspiera medyków oraz lokalną społeczność w walce z koronawirusem

VIVO! Krosno przy ul. Bieszczadzka w Krośnie. VIVO! Krosno przy ul. Bieszczadzka w Krośnie. Fot. KrosnoCity.pl

VIVO! Krosno aktywnie wspiera służby medyczne oraz wolontariuszy w walce z koronawirusem. W tym trudnym czasie Centrum Handlowe stara się wspomagać lokalnych bohaterów z Fundacji Lanka, Pogotowia Ratunkowego oraz Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego w Krośnie, czyli tych, którzy na co dzień dzielnie walczą o zdrowie i życie lokalnej społeczności.

REKLAMAFundacja Lanka to grupa wolontariuszy, która od początku trwania epidemii w Polsce, aktywnie działa na trzech płaszczyznach: #PomocSąsiedzka, #KrosnoSzyje oraz #PosiłekWKwarantannie. Dziś już wiemy, że w wyniku wsparcia VIVO! dla Fundacji Lanka, do potrzebujących trafi ponad 4 000 maseczek wielokrotnego użytku. Dzięki ogromnej pracy wielu osób z #Fajne babeczki szyją maseczki Krosno i okolice, maseczki ochronne trafią do najbardziej zagrożonych zachorowaniem seniorów oraz podopiecznych Domów Pomocy Społecznej, a także samych wolontariuszy czy służb publicznych.

Organizatorem akcji jest Fundacja Lanka przy współpracy z Urzędem Miasta Krosna, Centrum Integracji Społecznej oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie.

Ponadto do medyków walczących na pierwszej linii frontu trafiło już 500 sztuk certyfikowanych maseczek ze specjalnym filtrem ochronnym FFP2. Sprzęt przekazany został na potrzeby Pogotowia Ratunkowego w Krośnie oraz Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego w Krośnie.

Powyższe działania nie wyczerpują zaangażowania VIVO! Krosno w pomoc w walce z epidemią. Centrum Handlowe bowiem jest już w trakcie realizacji kolejnej partii środków ochrony, które niebawem trafią do wolontariuszy i placówek medycznych w regionie.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj