Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Co dalej z KrosnoSferą? Dziś miał się ukazać kolejny numer gazety

Co dalej z KrosnoSferą? Dziś miał się ukazać kolejny numer gazety Fot. KrosnoCity.pl

W piątek, 24 kwietnia miał ukazać się nowy numer KrosnoSfery - bezpłatnego dwutygodnika społeczno-kulturalnego. Nie ukazał się. Po raz pierwszy Fundacji Pasjonauci nie udało się zdobyć środków na wydanie gazety. Fundacja prosi o wsparcie finansowe.

REKLAMAJak mówi redaktor naczelny gazety, Piotr Dymiński, po raz pierwszy nie udało się dostarczyć mieszkańcom "KrosnoSfery" w zaplanowanym terminie.

- Czasopismo powstaje dzięki pasji i pracy wolontariuszy. Jest to działalność społeczna, nie zarobkowa. Promujemy kulturę, zajmujemy się sprawami społecznymi, przypominamy historię naszego miasta i staramy się o lepszą przyszłość dla naszej małej ojczyzny - mówi Piotr Dymiński z KrosnoSfery.

- Dzięki sponsorom i darczyńcom pokrywamy tylko niezbędne koszty druku, transportu z drukarni, księgowości. Nie otrzymujemy żadnego wsparcia od miasta. Chociaż jesteśmy obecnie jedyną krośnieńską gazetą. Miasto nie zdecydowało się na przeniesienie do KrosnoSfery "Kuriera Krośnieńskiego", który ukazywał się w "Nowym Podkarpaciu" - dodaje.

Kryzys gospodarczy spowodowany działaniami w ramach walki z epidemią COVID-19 uderzył praktycznie we wszystkie branże, z którymi współpracuje Fundacja Pasjonauci. Dotychczasowi sponsorzy i darczyńcy walczą o przetrwanie na rynku.

- Abyśmy mieli szansę przetrwać trudny czas, wydać 30 i kolejne numery KrosnoSfery, potrzebujemy Waszej pomocy - mówi Dymiński.

Wkrótce wystartuje zbiórka w serwisie crowdfundingowym. - Tym, którzy zdecydują się wesprzeć KrosnoSferę, będziemy się starali na różne sposoby wyrazić wdzięczność. Od zamieszczenia podziękowań w gazecie, aż po wspólną wycieczkę na Marsa - mówi redaktor naczelny gazety.

Już teraz możecie wesprzeć KrosnoSferę za pośrednictwem strony www.krosnosfera.pl lub przekazując darowiznę na konto Pasjonautów: Santander Bank Polska 05 1090 2590 0000 0001 3762 3216

- Jeżeli każdy, kto czyta KrosnoSferę, wpłaci choćby złotówkę, damy radę! - mówi Piotr Dymiński. - Obserwujcie nasz Facebooka i zaglądajcie na stronę. Nadal działamy! - dodaje.

(rdn)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj