Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Na ratunek dla basenów

Basen przy ul. Wojska Polskiego. Basen przy ul. Wojska Polskiego. Fot. Wilki Krosno / wilkikrosno.pl

Zmiany na miejskich basenach. Rada Miasta Krosna przegłosowała uchwałę w sprawie krytych pływalni dotyczącą "likwidacji zakładu budżetowego w celu przekształcenia w jednostkę budżetową". To pozwala na zmianę zasad dofinansowania. Równocześnie pracownikom "zaproponowano" zmianę umów o pracę na pół etatu.

REKLAMAPrezydent Bronisław Baran podczas dyskusji poinformował o propozycji zmiany umów o pracę dla personelu krytych pływalni na pół etatu.

Radny Marcin Niepokój (Samorządne Krosno) apelował o uspokojenie pracowników i poinformowanie ich, że te działania mają na celu ratowanie jednostki, a nie jej zatopienie.

Radny Tomasz Biały (PO) zapytał, czy ograniczenie etatów dotyczy też kadry zarządzającej.

- W zaistniałej sytuacji działania podejmowane na basenie będą dotyczyły wszystkich pracowników. Na pewno będzie korekta zatrudnienia i dyrektora i kadrowej, ale na nich spoczywa największy ciężar przeprowadzenia zmian, więc nie będzie to następowało równocześnie - mówi Bronisław Baran.

Radny Sławomir Bęben (Klub PiS) skomentował: - Ja bym to jednak przemyślał, bo nie jestem przekonany, że jest to sprawiedliwe.

W związku z stanem epidemii obowiązującym na terenie kraju oraz wprowadzonymi przez Ministerstwo Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego zasadami i ograniczeniami w celu zatrzymania rozprzestrzenianie się epidemii, konieczne było zamknięcie Zespołu Krytych Pływalni.

Sytuacja ta spowodowała brak przychodów dla samorządowego zakładu budżetowego a co za tym idzie brak środków na opłaty bieżące. Podjęto wszelkie działania związane z obniżeniem kosztów funkcjonowania basenów a przyznana z budżetu Gminy Krosno dotacja przedmiotowa na 2020 r. do jednej godziny funkcjonowania Krytej Pływalni przy ul. Sportowej i Wojska Polskiego nie pokryje wszystkich bieżących kosztów. Zgodnie z ustawą o finansach publicznych „Dotacje dla samorządowego zakładu budżetowego nie mogą przekroczyć 50% kosztów jego działalności.

W najbliższym czasie limit wyznaczony przez ustawodawcę zostanie przekroczony.

- W związku z powyższym konieczne jest przekształcenie samorządowego zakładu budżetowego pn. Zespół Krytych Pływalni w jednostkę budżetową - argumentował w uzasadnieniu prezydent.

Radni przegłosowali zmiany w Zespole Krytych Pływalni jednogłośnie, wszyscy byli "za".

pd

1 komentarz

  • nie ma waypliwosci

    bo wirus przetrwa po dezynfekcji wybielaczem i w chlorowanej wodzie? jesli tak taka decyzja to prosze o wiarygodne badania.komus chyba zalezy zeby zniszcztc wszystko?

    Zgłoś nadużycie nie ma waypliwosci środa, 06, maj 2020 11:57 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj