Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Od 11 maja dzieci wracają do przedszkoli i żłobka

Od 11 maja dzieci wracają do przedszkoli i żłobka Fot. KrosnoCity.pl

Krośnieński samorząd podjął decyzję o otwarciu od poniedziałku 11 maja przedszkoli i żłobka miejskiego. Decyzja została podyktowana względami społecznymi w oparciu o rozpoznanie potrzeb na zapewnienie opieki przedszkolnej dla dzieci, aby umożliwić rodzicom powrót do pracy.

REKLAMAPierwszeństwo powrotu do przedszkola i żłobka mają dzieci, których oboje rodzice pracują, a w szczególności pracowników: systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Organizacja opieki przedszkolnej i żłobkowej w warunkach epidemicznych wymaga stosowania wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego określających m.in. liczebność grupy przedszkolnej, w której może przebywać do 12 dzieci oraz  metraż przestrzeni nie mniejszej niż 4 metry kwadratowe na 1 dziecko i każdego opiekuna.

Aktualnie trwają prace mające na celu dostosowanie placówek do wymogów sanitarnych zalecanych przez GIS i przygotowanie ich na przyjęcie swoich wychowanków.

Zapotrzebowanie na opiekę przedszkolną nad dziećmi na chwilę obecną pozwala placówkom zapewnić ją w stopniu optymalnym. Najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa dla dzieci i wychowawców.

W związku z dużym zainteresowaniem rodziców opieką żłobkową, zostanie przeprowadzona weryfikacja zgłoszeń, zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego.

Rodzice zgłaszający swoje dzieci do objęcia opieką przedszkolną i żłobkową zobowiązani będą do złożenia stosownego oświadczenia, w tym poinformowania o miejscu pracy.

W celu zgłoszenia powrotu dziecka do przedszkola oraz ustalenia szczegółów rodzice powinni skontaktować się z dyrekcją danego przedszkola.

Rodzice zgłaszający powrót dziecka do żłobka powinni skontaktować się z dyrekcją Żłobka Miejskiego "Kolorowe Nutki" w Krośnie w celu ustalenia szczegółów.

(umk)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj