Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

26 laptopów dla krośnieńskich uczniów

26 laptopów dla krośnieńskich uczniów Fot. archiwum UMK

26 laptopów z niezbędnym oprogramowaniem trafi do uczniów z Krosna, którzy potrzebują komputera do zdalnej nauki w domu. Sprzęt otrzymało 13 krośnieńskich szkół. Miasto stara się o kolejne środki na zakup sprzętu komputerowego dla Krośnian.

REKLAMAZakup 26 komputerów był możliwy dzięki środkom finansowym z projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, na którego realizację miasto pozyskało blisko 100 tysięcy złotych. Po zakończeniu nauki komputery zostaną zwrócone do szkół, gdzie będą stanowić pomoc dydaktyczną.

Dodatkowo, z zaoszczędzonych poprzetargowych środków finansowych, miasto strara się o akceptację Centrum Projektów Polska Cyfrowa, na zakup dodatkowych 10 laptopów.

"Zdalna Szkoła +"
15 maja ruszył kolejny program pod nazwą "Zdalna Szkoła +", w ramach którego miasto chce pozyskać kolejne środki na zakup sprzętu komputerowego z przeznaczeniem dla uczniów z rodzin wielodzietnych. To kolejne rozwiązanie przygotowane przez Ministerstwo Cyfryzacji i Ministerstwo Edukacji Narodowej na rzecz wsparcia kształcenia na odległość. Wysokość dofinasowania będzie uzależniona od liczby rodzin wielodzietnych na terenie danej gminy i korzystających z gminnego wsparcia. Dla Krosna jest to kwota maksymalnie 145 tysięcy złotych.

(rdn)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj