Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Krosno otrzymało karetkę do walki z pandemią COVID-19

Krosno otrzymało karetkę do walki z pandemią COVID-19 Fot. archiwum UMWP

PODKARPACIE/KROSNO: Wszystkie karetki transportowe dla podkarpackich stacji pogotowia ratunkowego, trafiły już do poszczególnych jednostek. W sumie jest ich pięć. Najpierw były dwie, a teraz dotarły trzy kolejne.

REKLAMAJak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, umowa na zakup karetek została podpisana w kwietniu. Ambulanse, które trafiły na Podkarpacie to to samochody Fiat Doblo Multijet. Mają na wyposażeniu nosze transportowe i fotele kardiologiczne do realizacji zadań transportów sanitarnych, w tym wymazowych.

Koszt karetek to ponad 150 tys. złotych. Pojazdy zostały zakupione ze środków skierowanych na walkę z koronawirusem w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Będą służyć w walce z koronawirusem w Stacjach Pogotowia w Rzeszowie, Przemyślu, Krośnie, Sanoku i Mielcu.

- Cieszę się, że te zakupy przebiegają tak sprawnie, że mamy odpowiedni sprzęt dla pogotowia. Już niebawem będą kolejne karetki. Dzięki temu ratownicy mogą walczyć z pandemią mając wsparcie w postaci profesjonalnego zaplecza - powiedział marszałek Władysław Ortyl.

- W naszej profesji zawsze każdy zakup karetki to super rzecz. Jest to karetka, która służy do transportu w okresie pandemii COVID-19. W Krośnie mamy zespoły wymazowe. Karetka transportowa musi mieć oddzielone dwa przedziały. Przedział, który jest skażony z tyłu. Te karetki spełniają te warunki - mówi Andrzeja Jurczaka, dyrektor krośnieńskiego Pogotowia Ratunkowego.
Województwo przeznaczyło na zakupy medyczne z RPO w sumie 50 mln zł. Wcześniej zostało kupionych 7 samochodów dla Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych, a pod koniec czerwca na Podkarpacie trafi 10 kolejnych ambulansów sanitarnych.

(rdn)
Fot. archiwum UMWP

3 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj