KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Rzucił bym Hostią i zobaczył, kto prędzej złapie". Radna z Krosna: "od dzisiaj trenuję rzut"

"Rzucił bym Hostią i zobaczył, kto prędzej złapie". Radna z Krosna: "od dzisiaj trenuję rzut" źródło: Facebook

Media społecznościowe są miejscem wymiany informacji, dzielenia się zdjęciami, a także miejscem wymiany poglądów. Zachowanie niektórych osób pracujących w samorządzie, kulturze, działaczy może bulwersować innych. Ale, czy "trening rzutu Hostią" nie jest rażący dla wierzącego elektoratu, który w lokalnych wyborach popiera lokalnych ludzi? Zobaczcie, jaki komentarz do postu na FB dodała krośnieńska radna.

REKLAMA


Szczególnie w czasie kampanii wyborczych dyskusje na Facebooku stają się coraz ostrzejsze. Powszechne stają się "fake newsy" i złośliwości. Atakowani są nie tylko sami kandydaci, ale i ich wyborcy oraz wartości i świętości innych osób.

Przykładów jest wiele, nie sposób wskazać stronę bez winy, ale uwagę niektórych mieszkańców Krosna oraz czytelników, użytkowników Facebooka przykuło zachowanie krośnieńskiej radnej. Zbulwersowani, o wpisie znalezionym w Internecie poinformowali KrosnoCity.pl

Jeden z użytkowników zamieścił 2 czerwca 2020 roku na swoim prywatnym profilu FB niewybredny dowcip o dwóch kandydatach na prezydenta RP:

Co byś zrobił gdybyś miał wybierać między Dudą a Hołownią?
Rzucił bym hostią i zobaczył kto prędzej złapie.

Nie dla wszystkich było to zabawne, ale "kawał" niestety spodobał się jednej z krośnieńskich radnych.

Pomysł dobry ... od dzisiaj trenuję rzut ...oby się nie przydał ...

- skomentowała Anna Dubiel, Przewodnicząca Komisji Kultury w Radzie Miasta Krosna.

Czy Przewodnicząca Komisji Kultury powinna wypowiadać się w taki sposób i deklarować rzucanie Hostią, świętością dla wielu mieszkańców?


źródło: Facebook

Nie komentujemy sprawy oraz wartości i uczuć religijnych radnej. Na pytanie, odpowiedzcie sobie sami.

red.

 • autor: red.

40 komentarzy

 • biedronka

  Ot i cała kultura i tolerancja tej Pani...

  Zgłoś nadużycie biedronka czwartek, 25, czerwiec 2020 14:00 Link do komentarza
 • Kazek 66

  Każdy popełnia błędy. Czasami emocje powoduję takie reakcje - to się też zdarza. Uważam, że jeżeli popełniłem błąd należy przeprosić i tyle. Ja przynajmniej tak bym uczynił. Uważam taki wpis za niedopuszczalny. Nie można się z nikogo ani nikogo obrażać czy to ze względu na chorobę, przekonania religijne, zamiłowania itd. Usprawiedliwieniem jest fakt że obecnie portale, serwisy informacyjne pełne są hejtu i nienawiści. Jedni obrażają drugich co jest zaprzeczeniem zasadom etyki z racji pełnionej funkcji wykonywania zawodu. To pokazuje co z nami uczyniono przez ostatnie 5 lat. Mówią, że ryba psuje się od głowy. To prawda. padające słowa nienawiści, pogardy, lekceważenia innych przez polityków stacza nas po równi pochyłej. Cieszyliśmy się z racji że Papieżem był nasz rodak. Pamiętamy jego słowa dodające nam otuchy, nadziei i wiary we własną siłę. Tyle lat nauki zniweczyliśmy w 5 lat to jest bardzo smutne. Czyżby nas historia nie nauczyła?. Tylko zgoda buduje. Niezgoda i waśnie na tle religijnym, narodowościowym zawsze powodują konflikty nieraz wojenne. Czytaj Bliski wschód, była Jugosławia, Afryka itd. Czyż nie weszliśmy w ślepą uliczkę?. Z naszych waśni tylko wrogowie zacierają ręce. Zupełnie dziwi mnie postawa wymienionej. parę słów szczerości nic nie kosztuje a zepsuty wizerunek potrafi poprawić.

  Zgłoś nadużycie Kazek 66 niedziela, 21, czerwiec 2020 10:38 Link do komentarza
 • adek23

  I cóż powiedzieć, dramat współczesnego człowieka , człowieka, który tworzy historię, a w niej kulturę. Zachłysnęliśmy się źle pojętą wolnością, wydaje nam się, że każdemu wolno wszystko, niestety, tym czasem nie jest to tak, bowiem możemy się różnić w swoich poglądach, także i swoich przekonaniach religijnych, lecz nie możemy obrażać innych. Pani Radnej życzę, aby wpierw pomyślała , a potem pisała czy mówiła. Najwidoczniej zbyt długi okres pełnienia funkcji zdecydowanie negatywnie wpłynął na jej sposób wyrażania myśli. Każdego człowieka obowiązują jakieś normy i zasady, a tym bardziej osobę, która sprawuje funkcje publiczną. Przecież wiemy, że wiedza uczy, a przykład bardziej pociąga. Oczywiście, ci, którym nie po drodze do Pana Boga, a zwłaszcza, ci którzy w sposób zdeterminowany walczą z ludźmi Kościoła - powiedzą , przecież nic się nie stało, to tylko wyrażenie swojego zdania. Jako katolik, powiem i to zdecydowanie , stało się - zostały obrażone uczucia religijne wielu ludzi . Proponuje, aby ten pan, który swoim wpisem sprowokował wielu innych , także i panią radą to tych obraźliwych wpisów spróbował coś napisać w kontekście innych religii np.Muzułmanów .

  Zgłoś nadużycie adek23 sobota, 20, czerwiec 2020 01:05 Link do komentarza
 • Tymoteusz

  I tym wpisem, bo nie artykułem skończyło się KrosnoCity. Właśnie zgasło światło. Nie będziemy tęsknić.

  Zgłoś nadużycie Tymoteusz piątek, 19, czerwiec 2020 21:14 Link do komentarza
 • maniek

  Jak można o Dubiel wypisywać "pani". Żałosne

  Zgłoś nadużycie maniek piątek, 19, czerwiec 2020 16:29 Link do komentarza
 • Jarosław Korczyński

  Widzę, że dziennikarsko wzorujecie się na swoich autorytetach z TVP. Szkoda tylko, że nie podaliście żadnego linku. Zapewne ja i wiele osób polubiłoby post Pani Dubiel.

  Zgłoś nadużycie Jarosław Korczyński piątek, 19, czerwiec 2020 14:58 Link do komentarza
 • rogol

  A nie lepiej granatem?

  Zgłoś nadużycie rogol piątek, 19, czerwiec 2020 14:26 Link do komentarza
 • Mądry Adam

  "Wróbelek"ściganie z urzędu to przesada,ile razy trzeba by było ścigać za nietolerancje,za obrazę ludzi"innych"za wypisywanie i obrażanie osobpublicznych w Krośnie??,mnóstwo razy czytam tutaj te niżej krytyki posty.
  Oczywiście p.Radna nie powinna tak mowić,bo to nie przystoi radnej i przewodniczącej kultury,która jest różnorodna.
  Ale to dotyczy czasem wszystkich radnych w rożnych sytuacjach.

  Zgłoś nadużycie Mądry Adam piątek, 19, czerwiec 2020 14:00 Link do komentarza
 • ale obciach

  Z religii katolickiej można "żartować "?W ogóle kto stworzyl tego "mema"?

  Zgłoś nadużycie ale obciach piątek, 19, czerwiec 2020 12:45 Link do komentarza
 • koziołek matołek

  Czy nie "p. radna" jest w Komisji Kultury Rady Miasta?
  O K...q - ale Kultura. Przez Duze K.

  Zgłoś nadużycie koziołek matołek piątek, 19, czerwiec 2020 12:07 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?