Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Na wysypisku śmieci powstanie instalacja fotowoltaiczna

Na wysypisku śmieci powstanie instalacja fotowoltaiczna Fot. archiwum MPGK Krosno

W Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów w Krośnie powstanie instalacja fotowoltaiczna o mocy 650 kW. Będzie zasilać aktualnie modernizowaną część mechaniczną zakładu.

REKLAMABędzie to już kolejna instalacja do produkcji energii elektrycznej wybudowana przez krośnieńską spółkę.

- Inwestycja ta jest kontynuacją naszej strategii w kwestii produkcji energii elektrycznej na własne potrzeby - mówi Janusz Fic, prezes MPGK - Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego.

Moc tej instalacji jest tak dobrana, aby w szczytowych momentach produkcja energii elektrycznej zapewniała całość energii niezbędnej do pracy zakładu.

- Produkcja energii elektrycznej jest bardzo korzystna zarówno z punktu widzenia ochrony środowiska i zasobów naturalnych jak również z punktu widzenia obniżenia kosztów związanych z zakupem energii elektrycznej niezbędnej do bieżącej eksploatacji wszystkich zakładów - dodaje Janusz Fic.

Wykonawcą Części I "Budowa instalacji fotowoltaicznej o mocy 650 kW w Krośnie przy ul. Białobrzeskiej" do 30 kwietnia 2021r., jest firma: Archigon Sp. z o.o., z Tarnowa.

Umowa na realizację zadania została podpisana 30 czerwca 2020 roku. Wartość inwestycji: 1 780 200,00 zł netto, 2 189 646,00 zł brutto.

Spółka posiada już elektrociepłownię biomasową gdzie produkowana jest energia odnawialna z biomasy, elektrownię wodną na ujęciu wody w Sieniawie, elektrownię fotowoltaiczną i elektrownię biogazową na Oczyszczalni Ścieków oraz elektrownię fotowoltaiczną na terenie Zakładu Uzdatniania Wody "Jasiołka" w Szczepańcowej. Spółka produkując energię z własnych źródeł, zapewnia sobie 90-95 % potrzebnej do funkcjonowania energii.

(rdn)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj