Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Miodobranie na dachu w VIVO! Krosno

Miodobranie na dachu w VIVO! Krosno Fot. materiały prasowe / archiwum VIVO! Krosno

20 lipca, pod czujnym okiem jednego z najbardziej doświadczonych pszczelarzy w Polsce Marka Barzyka, odbyło się pierwsze w tym sezonie (a trzecie w historii pasieki) miodobranie na dachu VIVO! Krosno. 4 ule i niemal 200 tys. pszczół rasy Krainka od ponad roku tworzą na dachu Centrum Handlowego wyjątkową Pasiekę, która idealnie wpisuje się w okoliczny krajobraz. Podczas miodobrania zebrane zostało ponad 40 kg miodu lipowego.

REKLAMADach VIVO! Krosno wiosną znów zaczął tętnić życiem. Wszystko to za sprawą blisko 200 tys. pszczół, które od ponad roku tworzą tu Pasiekę VIVO!. Na stałe wpisała się ona w lokalny ekosystem, wprowadzając przy tym harmonię między naturą, a miejską architekturą.

Pszczoły gwarantują nie tylko bioróżnorodność, ale także zapewniają prawidłowe funkcjonowanie środowiska, a przede wszystkim... pyszny i zdrowy miód! Eksperci podkreślają, że smak miodu z miasta jest wzbogacony dzięki mieszankom roślin kwitnących na danym terenie.

W ostatnim czasie wyjątkowo intensywnie kwitła lipa, dlatego też zebrany miód z Pasieki VIVO! ma pyszny lipowy posmak. Nad prawidłowym przebiegiem całego procesu czuwał doświadczony pszczelarz Marek Barzyk. Złoty smakołyk będzie rozdawany klientom Centrum Handlowego w formie upominków oraz podczas proekologicznych eventów.

Co ciekawe, miód pochodzący z miejskiej pasieki posiada tyle samo wartości odżywczych, co miody pochodzące z pasieki zlokalizowanej poza miastem. Stanowi on równie cenne wsparcie dla organizmu. Dowodzą temu badania czystości miodu miejskiego zlecane przez pszczelarzy.

Miód miejski jest smaczny i zdrowy również dlatego, że na terenach miast pszczoły nie spotykają się z opryskami, co z kolei stanowi duży problem na terenach podmiejskich. Rośliny zapylane przez pszczoły w mieście nie mają kontaktu ze sztucznymi, chemicznymi substancjami, więc nie stanowią zagrożenia ani dla samych pszczół, ani dla osób spożywających miejski miód.

Zebrany miód zostanie rozdany bezpłatnie klientom VIVO! Krosno podczas organizowanych akcji i wydarzeń.

Fot. materiały prasowe / archiwum VIVO! Krosno

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj