KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krosno stawia na jakość powietrza. Trwa projekt budowy instalacji ciepłowniczej

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Krosno realizuje projekt pn.: "Poprawa jakości powietrza w Krośnie - wymiana źródeł ciepła". W ramach projektu w 883 mieszkaniach zlikwidowane zostaną piecyki gazowe do ciepłej wody użytkowej. W 35 budynkach wielorodzinnych (921 mieszkań), powstaną wewnętrzne instalacje ciepłej wody oraz 70 węzłów cieplnych (wymiennikowni) w 48 budynkach wielorodzinnych.  

REKLAMA


Umowę w tej sprawie podpisał we czwartek, 10 września prezydent Krosna z firmą Presystem oraz  beneficjentami projektu: Krośnieńską Spółdzielnią Mieszkaniową, TBS oraz Spółdzielnią Mieszkaniową "Metalowiec".

Inwestycja realizowana jest w jednorodzinnych budynkach mieszkalnych (96 gospodarstw domowych) oraz w budynkach wielorodzinnych (2350 gospodarstw domowych). Łączna liczba gospodarstw domowych, które będą korzystać z efektów projektu wynosi 2446.

W ramach projektu wykonany zostanie:
- montaż gazowych kotłów kondensacyjnych w budynkach jednorodzinnych - zaprojektowanie z uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz zainstalowanie gazowych kotłów kondensacyjnych i wkładów kominowych w budynkach jednorodzinnych na terenie Miasta Krosna - 96 szt. Termin realizacji: od listopada 2019 r. do sierpnia 2020 r.

- zastosowanie ciepła sieciowego - przyłącza ciepłownicze - zaprojektowanie i wykonanie przyłączy ciepłowniczych do budynków wielorodzinnych na terenie Miasta Krosna: przyłącza ciepłownicze wysoki parametr - 22 sztuki o długości 1704 mb. Termin realizacji: od sierpnia 2020 r. do października 2021 r.

- zastosowanie ciepła sieciowego - węzły cieplne, wewnętrzne instalacje rozprowadzające centralną wodę użytkową i centralne ogrzewanie oraz likwidacja piecyków gazowych w budynkach wielorodzinnych - zaprojektowanie i wykonanie węzłów cieplnych, wewnętrznych instalacji rozprowadzających centralną wodę użytkową i centralne ogrzewanie oraz likwidacji piecyków gazowych w budynkach wielorodzinnych na terenie Miasta Krosna:

* w 48 budynkach wielorodzinnych zainstalowanych zostanie 70 węzłów cieplnych (wymiennikowni): 36 węzłów dwufunkcyjnych do centralnego ogrzewania i centralnej wody użytkowej; 12 węzłów jednofunkcyjnych wyłącznie do centralnego ogrzewania; 1 węzeł jednofunkcyjny wyłącznie do centralnej wody użytkowej; 1 węzeł jednofunkcyjny do współpracy z 20 mieszkaniowymi stacjami cieplnymi;

* w 35 budynkach wielorodzinnych wykonane zostaną wewnętrzne instalacje ciepłej wody użytkowej (921 mieszkań);

* w 883 mieszkaniach nastąpi likwidacja piecyków gazowych do ciepłej wody użytkowej - przyłączenie mieszkań do sieci ciepłowniczej w zakresie centralnej wody użytkowej.

Całkowita wartość projektu opiewa na kwotę 11 232 047,55 zł, z czego dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego stanowi 85%.

Prace mają zakończyć się do lipca 2022 roku.

 • autor: Redakcja

4 komentarzy

 • zzx

  Zachęcam do zapoznania się z artykułem: "To bogaci niszczą planetę".. Nie ty szary, nic nieznaczący człowieku. Ale łudźmy się i wierzmy w to co nam wciskają..
  https://nowyobywatel.pl/2020/09/22/to-bogaci-niszcza-planete/

  Zgłoś nadużycie zzx środa, 23, wrzesień 2020 12:06 Link do komentarza
 • Charlie parker

  Idzie jesień.ta sytuacja ma
  miejsce niemal codziennie
  Może już czas skończyć z zatruwaniem
  powietrza w okolicy i rozpocząć zmasowana
  akcję. Co na to służby?

  Zgłoś nadużycie Charlie parker poniedziałek, 21, wrzesień 2020 20:48 Link do komentarza
 • astmatyczka

  zacznijcie od siebie właściciele działek
  .przypominam że Art. 191 Ustawy o odpadach mówi: ten, kto wbrew zakazowi określonemu w art. 155 termicznie przekształca odpady poza spalarnią odpadów lub współspalarnią odpadów, podlega karze aresztu lub grzywny. Osoba, która spala odpady zielone, liście, gałęzie w ogródku lub na działce, może zostać ukarana mandatem w wysokości do 500 zł.

  Zgłoś nadużycie astmatyczka poniedziałek, 21, wrzesień 2020 20:45 Link do komentarza
 • Dindu nuffin

  Ale kretyństwo. Ludzie będą płacić jak za zboże za m3 wody ciepłej. Poza tym terma gazowa pali gaz a nie syfskie mokre biopaliwo i jakieś szmaty w spalarni na łężańskiej.

  Zgłoś nadużycie Dindu nuffin wtorek, 15, wrzesień 2020 15:20 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?