Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Na początku tygodnia gorąco i słonecznie. Ciśnienie będzie wysokie, popołudniami ponad 25°C

W poniedziałek nad Bieszczadami znajdzie się silny wyż. Będzie gorąco i słonecznie, z porannymi mgłami i wysokim ciśnieniem. W poniedziałek nad Bieszczadami znajdzie się silny wyż. Będzie gorąco i słonecznie, z porannymi mgłami i wysokim ciśnieniem. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Jesteśmy pod wpływem silnego wyżu, ciśnienie znormalizowane w jego centrum przekracza 1030 hPa. Mimo że antycyklon ten ma już kilka jesiennych cech, na przykład właśnie wysokie ciśnienie, to sprowadza do Europy Środkowej gorące powietrze zwrotnikowe. W Krośnie na początku tygodnia spodziewamy się temperatur maksymalnych przekraczających 25°C i słabego zmiennego wiatru, a znajdą się miejsca w kraju, gdzie zanotujemy ponad 30°C. Noce i poranki rzecz jasna chłodniejsze o kilkanaście stopni, gdzieniegdzie tworzyć się będą krótkotrwałe mgły. Ochłodzenia spodziewamy się dopiero w połowie tygodnia, ale za to będzie ono znaczne.

REKLAMAW nocy z niedzieli na poniedziałek (13/14 września 2020) pogodę kształtować będzie silny wyż przemieszczający się znad Sudetów nad Karpaty. Będziemy w ciepłym i wilgotnym powietrzu zwrotnikowym. Zachmurzenie małe, przejściowo bezchmurnie. Nad ranem mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo cisza. Widzialność dobra, nad ranem stopniowo pogarszająca się aż do złej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1029 hPa i będzie powoli wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (14 września 2020) pozostaniemy pod wpływem silnego wyżu znad Karpat. Napływać będzie gorące powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Rano zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od 25°C do 26°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność zła poprawiająca się do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1029 hPa, rano będzie powoli wzrastać, przed południem zacznie również powoli spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (14/15 września 2020) wpływ na pogodę w dalszym ciągu mieć będzie ten sam wyż, którego centrum znajdzie się nad Bieszczadami. Pozostaniemy w gorącym i wilgotnym zwrotnikowym powietrzu. Zachmurzenie małe, okresami bezchmurnie. Nad ranem lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra, nad ranem pogarszająca się aż do bardzo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1029 hPa i będzie bez większych zmian.

We wtorek w ciągu dnia (15 września 2020) pozostaniemy w zasięgu oddziaływania wyżu, który odsunie się znad Bieszczad na Ukrainę. Pozostaniemy, podobnie jak i reszta Europy Środkowej, w gorącej masie powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 26°C do 27°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność rano bardzo słaba, potem szybko poprawi się do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1027 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj