Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

"Kierunek Krosno", czyli konkurs dla młodych twórców

"Kierunek Krosno" to konkurs dla młodych twórców, zachęcający do skierowania uwagi w stronę Krosna, przyjrzenia się - obiektywem aparatu, kamery, ale też oczami wyobraźni - jego zabytkom, historii oraz dziedzictwu. Na osoby, których kreatywność sięgnie najdalej, czeka udział w profesjonalnych warsztatach animacji poklatkowej, tworzenie filmu promującego Krosno, oraz prezentacja dorobku na międzynarodowych konferencjach i wystawie.

REKLAMA"Kierunek Krosno" to konkurs organizowany przez miasto Krosno oraz Biuro Wystaw Artystycznych w Krośnie, zapraszający młodzież do ciekawej i kreatywnej prezentacji dziedzictwa kulturowego i historycznego Krosna i okolic. Konkurs skierowany jest do uczniów krośnieńskich szkół ponadpodstawowych w wieku 15 – 19 lat.

Aby wziąć udział w konkursie młodzi twórcy mogą stworzyć do wyboru: film (fabularny, dokumentalny, animowany) lub pracę plastyczną (malarską, fotografię, fotokolaż, rysunek, plakat lub małą formę rzeźbiarską). Oprócz poszukiwania ciekawych ujęć Krosna, konkurs ma zachęcić również do poszukiwania nowatorskich form i oryginalnych sposobów wypowiedzi artystycznej – ponieważ to one właśnie będą oceniane i zadecydują o wyłonieniu laureatów.  

Nagrodą w konkursie będzie udział w międzynarodowym projekcie "Promocja i ochrona dziedzictwa kulturowego na obszarze Krosna i Uzhgorodu", w ramach którego na zwycięzców czeka:

- uczestnictwo w wyjątkowych warsztatach, prowadzonych przez edukatorów posiadających obszerną wiedzę i doświadczenie w tworzeniu filmów i animacji;

- stworzenie animacji poklatkowej o Krośnie, która stanie się filmową wizytówką miasta;

- jednodniowa wycieczka do Uzhgorodu (w zależności od aktualnej sytuacji zagrożenia COVID 19);

- udział w międzynarodowych konferencjach filmowych;

- uczestnictwo w wystawie oraz udział w wydawnictwach, które udokumentują poszczególne etapy realizacji projektu.

Konkurs trwa od 19 sierpnia do 31 października 2020 r. Udział jest całkowicie bezpłatny.

Dodatkowo w każdej szkole obecny będzie opiekun merytoryczny, by udzielić odpowiedniego wsparcia przy tworzeniu pracy konkursowej.

Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie Biura Wystaw Artystycznych oraz pod numerem telefonu 13 43 261 87.

Konkurs odbywa się w ramach projektu pn. "Promotion and preservation of culture heritage in the area of Krosno and Uzhgorod" (Promocja i ochrona dziedzictwa kulturowego na obszarze Krosna i Uzhgorodu) dofinansowanego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020. Głównym celem projektu jest promocja dziedzictwa kulturowego wśród mieszkańców oraz turystów odwiedzających miasta Krosno i Uzhgorod, która ma podnieść świadomość oraz zaciekawić historią obydwu regionów.

 

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj