Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Ktoś strzelał do kota...

Od pewnego czasu po Krośnie błąkała się ranna kotka. Zwierzaka udało się wypłać członkom stowarzyszenia "Pasjonautom" i z pomocą Straży Miejskiej dostarczyć poszkodowaną do weterynarza. Tam okazało się, że konieczna jest amputacja łapki i oka. Do zwierzaka ktoś strzelał.

REKLAMAWypuszczanie kotów to nie jest dobry pomysł, szczególnie w mieście. Ruch uliczny stanowi dla nich śmiertelne zagrożenie. Z drugiej strony koty są drapieżnikami i dokonują masowego wybijania ptaków i gryzoni, również tych pod ochroną.

- Pomoc, jakiej udzieliliśmy poszkodowanej kici ujawniła kolejne zagrożenie. W małym ciałku tkwił śrut. Do tego zwierzaka ktoś strzelał. W okolicy, w której widywano kota natrafiliśmy też na szybę jednego z budynków, która wygląda tak, jakby ktoś z niej zrobił "tarczę strzelniczą" - mówią Pasjonauci.

O informację o ewentualnych incydentach z użyciem "wiatrówek" zapytaliśmy krośnieńską Policję.

St. asp. Paweł Buczyński poinformował, że w 2020 roku nie było doniesień o strzelaniu do zwierząt lub "innych celów". Wspomniał przy tym sytuację sprzed kilku lat, gdy nieodpowiedzialny użytkownik wiatrówki strzelał do reflektorów samochodowych. Został ujęty.

W przypadku zwierząt możliwe jest, że właściciele nie zwracają uwagi na odniesione rany, nie zastanawiają się nad ich pochodzeniem, uznając, że "ma się wygoić".

- Poszkodowana kotka, którą znaleźliśmy prawdopodobnie ma właścicieli, ale ze względu na stan zdrowia nie mogą się zająć zwierzakiem. Kotka trafi pod opiekę OTOZ Animals Krosno i zamieszka w kociarni, jeżeli nie weźmie jej nikt z rodziny właścicieli, ani nie znajdzie się ktoś, kto zaadoptuje tę kocią kalekę - dodają Pasjonauci.

Inspektorat Animals Krosno pomaga bezdomnym i poszkodowanym zwierzętom, w tym kotom, prowadząc kociarnię. Wolontariuszy zawsze brakuje. Borykają się też z problemami finansowymi, bo opieka weterynaryjna i wyżywienie zwierzaków kosztuje.

- Apelujemy, by nie wypuszczać domowych kotów, dla ich bezpieczeństwa. Prosimy też o pomoc dla krośnieńskich Animalsów - apeluje stowarzyszenie.

Jak pomóc?

Można pomóc finansowo, wpłacając dowolną kwotę na konto OTOZ ANIMALS KROSNO:
14 1240 2311 1111 0010 5559 4850
z dopiskiem "kociarnia", jeżeli chcesz, by środki były przeznaczone na pomoc dla kotów

Mile widziana jest też pomoc rzeczowa. Najbardziej potrzebne są środki czystości. Ponadto "Animalsi" szukają domów tymczasowych lub najlepiej stałych, dla swoich podopiecznych. Telefon kontaktowy w sprawie pomocy "Animalsom" i ich podopiecznym: 730 083 793.

Więcej informacji o tym, jak pomóc znajdziecie na www.otozkrosno.wordpress.com/jak-mozesz-pomoc/

- Dziękujemy osobom, które zwróciły uwagę na ranną kotkę i ją nakarmiły oraz powiadomiły "Animalsów". Dziękujemy również krośnieńskiej Straży Miejskiej za pomoc w dostarczeniu rannej kotki do weterynarza, w nocy - dodają członkowie stowarzyszenia Pasjonauci.

pd

3 komentarzy

 • Gibalski

  Kanalię strzelającego do zwierząt można znaleźć po sąsiedzku. Niestety u nas nadal króluje zasada: "nie wiem, nie będę kapusiem, a zresztą co mnie to obchodzi".

  Zgłoś nadużycie Gibalski wtorek, 29, wrzesień 2020 13:20 Link do komentarza
 • nikt mi nic nie zgłaszał ...

  miejmy nadzieję że specjaliści od broni wyjaśnia te sprawę .Będę śledził wasz portal.

  Zgłoś nadużycie nikt mi nic nie zgłaszał ... czwartek, 24, wrzesień 2020 12:49 Link do komentarza
 • sędzia fred

  pewnie ma toksokaroze i toksoplazme. nie. dziekuje

  Zgłoś nadużycie sędzia fred środa, 23, wrzesień 2020 08:20 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj