KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Koronawirus w MPGK. Spółka zwiększa bezpieczeństwo, a wody i ciepła - nie braknie

Koronawirus w MPGK. Spółka zwiększa bezpieczeństwo, a wody i ciepła - nie braknie Fot. archiwum MPGK Krosno

U trzech pracowników spółki MPGK w Krośnie potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19. Przypadki zakażenia odnotowano wśród pracowników ujęcia wody w Sieniawie oraz elektrociepłowni w Krośnie. Spółka zmienia system pracy oraz zwiększa bezpieczeństwo pracowników dla zapewnienie funkcjonowania produkcji wody pitnej dla mieszkańców Krosna.

REKLAMA


Jak podkreślają władze spółki, z uwagi na rozprzestrzenianie się wirusa istnieje duże zagrożenie kolejnych zakażeń wśród pracowników. Holding komunalny wykonuje testy w kierunku COVID-19 u kolejnych pracowników, którzy mogli mieć styczność ze źródłem zakażenia.

- Dla zapewnienia bezpieczeństwa i ciągłości dostaw wody produkowanej w Sieniawie, Spółka wdrożyła tzw. "koszarowanie" pracowników. Polega ono na tym, że określona grupa pracowników nie opuszcza miejsca pracy przez kolejne 10 dni i nie ma w tym czasie styczności z nikim z zewnątrz co minimalizuje ryzyko zakażenia COVID-19. Zakwaterowanie i wyżywienie zapewnia pracodawca. Podobne rozwiązanie wdrożone zostało w krośnieńskiej Elektrociepłowni - informuje krośnieńskie MPGK.

- Nie ma zagrożenia wystąpienia przerw w ciągłości usług zaopatrzenia mieszkańców w wodę oraz ogrzewania z elektrociepłowni miejskiej - informuje Holding.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?