Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Koronawirus w MPGK. Spółka zwiększa bezpieczeństwo, a wody i ciepła - nie braknie

Koronawirus w MPGK. Spółka zwiększa bezpieczeństwo, a wody i ciepła - nie braknie Fot. archiwum MPGK Krosno

U trzech pracowników spółki MPGK w Krośnie potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19. Przypadki zakażenia odnotowano wśród pracowników ujęcia wody w Sieniawie oraz elektrociepłowni w Krośnie. Spółka zmienia system pracy oraz zwiększa bezpieczeństwo pracowników dla zapewnienie funkcjonowania produkcji wody pitnej dla mieszkańców Krosna.

REKLAMAJak podkreślają władze spółki, z uwagi na rozprzestrzenianie się wirusa istnieje duże zagrożenie kolejnych zakażeń wśród pracowników. Holding komunalny wykonuje testy w kierunku COVID-19 u kolejnych pracowników, którzy mogli mieć styczność ze źródłem zakażenia.

- Dla zapewnienia bezpieczeństwa i ciągłości dostaw wody produkowanej w Sieniawie, Spółka wdrożyła tzw. "koszarowanie" pracowników. Polega ono na tym, że określona grupa pracowników nie opuszcza miejsca pracy przez kolejne 10 dni i nie ma w tym czasie styczności z nikim z zewnątrz co minimalizuje ryzyko zakażenia COVID-19. Zakwaterowanie i wyżywienie zapewnia pracodawca. Podobne rozwiązanie wdrożone zostało w krośnieńskiej Elektrociepłowni - informuje krośnieńskie MPGK.

- Nie ma zagrożenia wystąpienia przerw w ciągłości usług zaopatrzenia mieszkańców w wodę oraz ogrzewania z elektrociepłowni miejskiej - informuje Holding.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj