Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl

Trzy bloki i 71 mieszkań powstanie przy rondzie "Dywizjonu 303"

Trzy bloki i 71 mieszkań powstanie przy rondzie "Dywizjonu 303" Fot. KrosnoCity.pl

Przy rondzie "Dywizjonu 303" rozpoczęły się prace związane z budową trzech budynków wielorodzinnych. W miejscu, w którym miał powstać kościół - powstanie 71 mieszkań i lokale usługowe. Inwestorem jest krośnieńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

REKLAMATBS rozpoczął inwestycję pn. "Budowa zespołu trzech budynków mieszkalnych wielorodzinnych, w tym dwa budynki z usługami na parterze. Obiekty będą zlokalizowane przy ul. Składowej, Żwirki i Wigury i Ostaszewskiego w Krośnie (rondo "Dywizjonu 303").


wizualizacja: TBS Krosno

W budynkach 1B i 1C znajdzie się 23 lokale mieszkalne przeznaczone na wynajem oraz po 1 lokalu użytkowym przeznaczonym na usługi medyczne i handel. W budynku 1A zaprojektowano 25 lokali mieszkalnych przeznaczonych na wynajem z dojściem dojścia do własności. Mieszkania zostaną zrealizowane w standardzie "pod klucz", gotowe do zamieszkania.

Teren zostanie zagospodarowany. Znajdą się na nim miejsca parkingowe, plac zabaw dla dzieci, wiata śmietnikowa. Nie braknie zieleni.

- "Najem z dojściem do własności" to nowość na krośnieńskim rynku mieszkaniowym opierająca się na idei stopniowego wykupu mieszkania. W tym programie TBS zaciąga kredyt na budowę mieszkań, a najemca spłaca go w czynszu za najem lokalu. Formuła ta umożliwia systematyczną spłatę części kosztu przedsięwzięcia inwestycyjnego przypadającą na dany lokal mieszkalny w ramach czynszu, a następnie możliwość złożenia, nie wcześniej niż po upływie 5 lat od dnia zawarcia umowy najmu wniosku o wykup mieszkania z zaliczeniem wpłaconej partycypacji i kaucji na poczet ceny sprzedaży - informuje TBS.


wizualizacja: TBS Krosno

Na cenę lokalu mieszkalnego składają się partycypacja, kaucja mieszkaniowa, środki spłacane w czynszu plus środki wpłacone w momencie wykupu mieszkania (pozostała część ceny mieszkania, udział w gruncie, opłaty dodatkowe).


wizualizacja: TBS Krosno

Jak zaznacza Towarzystwo, ostatnia wpłata następuje w momencie wykupu mieszkania, a jej wysokość jest zależna od okresu, w którym uczestnik programu zdecyduje się na wykup (dłuższy najem = więcej wpłaconych środków), a także ceny rynkowej gruntu w danym roku (roku wykupu lokalu).


wizualizacja: TBS Krosno

Wykonawcą projektu jest KBP - Budownictwo. Zakończenie prac planowane jest na I kwartał 2022 roku.

(rdn)

 • autor: (rdn)

4 komentarzy

 • Precz z antychrystem PP

  Co sie dziwic skoro miastem rządzą komunisci ze stalinem na czele. Jakie spleczenstwo takie rządy. ciemnogród

  Zgłoś nadużycie Precz z antychrystem PP wtorek, 24, listopad 2020 12:47 Link do komentarza
 • czytelnik1

  Miasto z trzema nowymi blokami lecz bez kościoła. Czy to miasto bez Boga? - Chyba nie, gdyż ten Bóg zostanie gdzieś tam w umyśle i jaźni.

  Zgłoś nadużycie czytelnik1 poniedziałek, 23, listopad 2020 23:10 Link do komentarza
 • oskar

  TBS miał pomagać biednym a czynsz za lokal wynosi ok 600zl-dla kogo to mieszkania?? Całe te zapisy umowy z lokatorami pełne sa niejasności i ograniczeń. proponuje temu sie przyjrzec !

  Zgłoś nadużycie oskar poniedziałek, 23, listopad 2020 15:03 Link do komentarza
 • oskar

  TBS miał pomagac biednym a czynsz za lokal wynosi ok 600zl-dla kodo to mieszkania??

  Zgłoś nadużycie oskar poniedziałek, 23, listopad 2020 15:01 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj