Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

W stolicy Podkarpacia uruchomiono szpital tymczasowy dla pacjentów z COVID-19

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. Shutterstock

26 listopada w Rzeszowie uruchomiony został szpital tymczasowy dla pacjentów z COVID-19. Placówka działa w nowo wybudowanym skrzydle miejscowego szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

REKLAMAJak zaznaczył rzecznik wojewody podkarpackiego Michał Mielniczuk, aktualnie dostępnych jest 20 łóżek covidowych; w tym pięć wyposażonych w respiratory. "Docelowo w szpitalu będzie 160 łóżek, z czego 30 respiratorowych, z możliwością uruchomienia kolejnych miejsc w razie takiej potrzeby" - dodał

Przypomniał, że nowo wybudowane skrzydło szpitala MSWiA mogło być łatwo i szybko przystosowane do przyjmowania pacjentów covidowych.

- Obecnie 20 łóżek powinno zapewnić potrzeby aglomeracji Rzeszowa. Natomiast w zależności od rozwoju pandemii sukcesywnie będą przygotowywane kolejne piętra w tym szpitalu, aby docelowo mieć 160 łóżek - powiedział Mielniczuk.

Zauważył, że "kadra medyczna potrzebna do opieki nad pacjentami jest zapewniona".

- Mamy bardzo doświadczony personel szpitala MSWiA, który jest patronacki dla tej placówki. Dodatkowo, do tej pory na apel wojewody podkarpackiego Ewy Leniart o zgłaszanie się chętnych do pracy w szpitalu tymczasowym odpowiedziało ponad 70 osób - mówił rzecznik.

Alfred Kyc, (PAP), red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj