Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Szpital w Krośnie zawiesza szczepienia pierwszej dawki przeciw COVID-19

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. Gustavo Fring / Pexels

Od wtorku, 19 stycznia krośnieński szpital czasowo zawiesza szczepienia przeciw COVID-19. Powodem jest wstrzymanie dostaw szczepionek z Agencji Rezerw Materiałowych.

REKLAMA- W związku z wstrzymaniem dostaw szczepionek z Agencji Rezerw Materiałowych Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie zawiesza szczepienia przeciw COVID-19 pacjentów do pierwszej dawki od 19 stycznia 2021 r. W związku z zaistniałą sytuacją umówione terminy szczepień będą przesunięte - informuje dyrekcja szpitala w Krośnie.

O wznowieniu szczepień szpital będzie informował na bieżąco.

Zmniejszona dostawa szczepionek

W poniedziałek, 18 stycznia samolot Cargo dostarczył do Polskę kolejną dawkę szczepionek, niestety w bardzo ograniczonej ilości w stosunku do tego co wcześniej zapowiadała firma Pfizer. Dokładna ilość będzie wiadoma po przeliczeniu szczepionek w Agencji Rezerw Materiałowych. - Sądząc z liczby kartonów jest to o co najmniej połowę mniej w stosunku do tego, co wcześniej było zapowiadane - poinformował szef KPRM Michał Dworczyk.

Przypomniał, że wcześniej były realizowane dostawy na poziomie 360 tysięcy sztuk szczepionek, a teraz jest tych szczepionek co najmniej połowę mniej.

- Zaczekajmy z ostateczną informacją na przeliczenie wszystkich fiolek w Agencji Rezerw Materiałowych - podkreślił minister.

Zapewnił, że nie są zagrożone szczepienia drugą dawką szczepień, a także, że na pewno 25 stycznia mają się rozpocząć szczepienia seniorów.

- W tym tygodniu szczepienia personelu medycznego będą kontynuowane, natomiast na pewno nie w takiej liczbie jaki był pierwotnie plan i zamówienia ze szpitali, to znaczy na pewno nie 330 tysięcy szczepionek zostanie podanych, a o wiele mniej - zaznaczył Dworczyk.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj