Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Nieprzejezdne drogi, utrudnienia i intensywne opady śniegu

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. Jerzy Górecki / Pixabay

Intensywne opady śniegu paraliżują lokalne drogi. Pługopiaskarki pracują zgodnie ze standardem zimowego utrzymania dróg, lecz nie nadążają z odśnieżaniem jezdni. Śniegu ciągle przybywa. W wielu miejscach drogi są nieprzejezdne.

REKLAMADrogi blokowane są w większości przez samochody ciężarowe i kolizje do których dochodzi na śliskich nawierzchniach. Niemal całkowicie zablokowane jest Miejsce Piastowe. Dojazd drogą krajową nr 19 do przejścia granicznego w Barwinku jest mocno utrudniony. Nie przejezdna jest droga w Czarnorzekach w kierunku Rzeszowa. Utrudnienia napotkacie również na drodze wojewódzkiej nr 992 relacji Jasło - Nowy Żmigród oraz drodze wojewódzkiej 990 Krosno - Twierdza.

- Apelujemy o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków pogodowych! Dziś od rana na drogach naszego regionu panują bardzo trudne warunki, które mogą stworzyć wiele zagrożeń, na które kierowcy nie zawsze są przygotowani. Użytkownicy dróg muszą mieć świadomość, że na jezdni jest bardzo ślisko. Padający śnieg, który zalega na drogach stwarza bardzo duże zagrożenie. W takich warunkach, kierujący pojazdem obowiązany jest zachować szczególną ostrożność - informują podkarpaccy policjanci.

W niektórych rejonach występują problemy z energią elektryczną. Prądu brakuje lokalnie w miejscowości: Jaszczew, Potok, Jedlicze, Żarnowiec, a także w niektórych częściach Krosna. Energetycy awarie planują usunąć do godziny 13.

Jak informuje krośnieńska Policja, w regionie panują bardzo trudne warunki drogowe. Intensywne opady śniegu spowodowały poranny paraliż na głównych trasach komunikacyjnych powiatu krośnieńskiego. W godzinach porannych zablokowane było rondo w Miejscu Piastowym, gdzie krzyżują się drogi krajowe nr 19 i 28, prowadzące do przejścia granicznego w Barwinku oraz w kierunku Sanoka. Samochody ciężarowe z trudem pokonywały wzniesienia w Rogach, Woli Komborskiej oraz Węglówce, w wyniku czego tworzyły się zatory.

- Pomimo, że służbom drogowym udało się udrożnić ruch na głównych traktach komunikacyjnych, w dalszym ciągu panują trudne warunki drogowe. Pamiętajmy, że opady w połączeniu z niską temperaturą wydłużają drogę hamowania pojazdu, bardzo łatwo na mokrej i śliskiej jezdni wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie, wymijanie, pokonywanie zakrętów w takich warunkach może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości - mówi asp. szt. Paweł Buczyński, rzecznik prasowy KMP Krosno.

- Szczególnie uważać trzeba w pobliżu przejść dla pieszych. Uważajmy też przy dojeżdżaniu do nich. Jeżeli pieszy wejdzie na przejście, kierujący samochodem może nie zdążyć wyhamować. Apel kierujemy również do pieszych, aby nie wchodzili bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować. Pamiętajmy, że wolniej znaczy bezpieczniej - dodaje asp. szt. Paweł Buczyński.

O utrudnieniach na drogach możecie nas informować drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub w wiadomościach na FB @krosnocity. Czekamy również na Wasze zdjęcia!

Prognoza

W poniedziałek w ciągu dnia (25 stycznia 2021) pozostaniemy pod wpływem niżu przemieszczającego się znad Rumunii na Ukrainę, w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego. Utrzyma się napływ mroźnego polarno-morskiego powietrza z północnego zachodu. Zachmurzenie całkowite, opady śniegu, do południa intensywne, o natężeniu umiarkowanym i silnym. Temperatura maksymalna od -1°C do 0°C i wystąpi rano. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni i zachodni. Widzialność słaba i bardzo słaba. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 996 hPa, początkowo będzie stabilne, potem zacznie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (25/26 stycznia 2021) pogodę kształtować będzie ten sam aktywny niż znad Europy Wschodniej, przemieszczający się znad Ukrainy nad Białoruś. Będziemy w strefie zokludowanego frontu atmosferycznego z nim związanego. Napływać będzie mroźne polarno-morskie powietrze z północnego zachodu. Zachmurzenie całkowite i opady śniegu, zawieje i zamiecie śnieżne. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, w porywach do 55 km/h, zachodni. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1002 hPa i przez całą noc będzie wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (26 stycznia 2021) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Europy Wschodniej, w strefie frontu okluzji. Utrzyma się napływ mroźnego polarno-morskiego powietrza z północnego zachodu. Zachmurzenie duże i całkowite, opady śniegu. Temperatura maksymalna od -2°C do -1°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, w porywach do 55 km/h, zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1007 hPa i będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

Przeczytaj również

- Początek tygodnia z intensywnymi opadami śniegu. Całodobowo trzymać będzie lekki mróz
- Nadchodzą intensywne opady śniegu oraz zawieje i zamiecie śnieżne. Alert meteorologiczny

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj