Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

KBP: Rozwijaj kompetencje przyszłości i korzystaj z darmowych kursów programowania!

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. ThisIsEngineering / Pexels

Od stycznia br. Krośnieńska Biblioteka Publiczna oferuje mieszkańcom możliwość korzystania z bezpłatnych kursów programowania. Po otrzymaniu kodu dostępu - można samodzielnie korzystać ze specjalnej platformy z kursami, bez wychodzenia z domu i w wybranym przez siebie czasie. Dostępne kursy to Python Level 1 (7 rozdziałów, 169 lekcji) oraz  SQL Level 1 (5 rozdziałów, 116 lekcji).

REKLAMA- W raportach dotyczących kompetencji przyszłości, czytamy, że do 2030 roku zapotrzebowanie na zaawansowane umiejętności programistyczne i informatyczne wzrośnie o 90%. Może pierwszym krokiem do zainwestowania w te umiejętności będzie udostępniany przez bibliotekę kurs programowania? - dodaje Agata Warywoda, specjalista ds. działań edukacyjnych w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej, laureatka "Listy 100 osób, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych Polaków".

- Osoby chętne do skorzystania z kursów programowania zapraszamy do zgłoszeń pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 13 43 250 15 - informuje KBP.

Kursy są udostępnianie w ramach projektu dla bibliotek Koduj_Pro realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Soft Power sp. z o. o.

Czy znasz kompetencje przyszłości?

W raporcie "Kompetencje Przyszłości - jak je kształtować w elastycznym ekosystemie edukacyjnym?" przygotowanym na zlecenie PFR i Google, autorzy - jako jedną z grup umiejętności ważnych na rynku pracy wskazują kompetencje techniczne i cyfrowe. Z kolei w publikacji "Kompetencje zawodowe Przyszłości 2020" przygotowanym przez Instytut Badań nad Przyszłością przeczytamy o 10 kompetencjach pracowników przyszłości, wśród których znajduje się np. umiejętność wirtualnej współpracy.

Mając świadomość, jak ważne jest posiadanie tych kompetencji, Krośnieńska Biblioteka Publiczna oferuje mieszkańcom miasta i regionu wsparcie w ich rozwoju.

Inwestuj w kompetencje cyfrowe z krośnieńską biblioteką

- Pandemia wyraźnie pokazała, jak ważne są kompetencje cyfrowe. Nagle okazało się, że aby  załatwiać codzienne sprawy, kontaktować się z bliskimi, brać udział w wydarzeniach kulturalno-edukacyjnych - konieczna jest umiejętność posługiwania się komputerem czy tabletem, korzystania z internetu i aplikacji - mówi Agata Warywoda.

Biblioteka już przed pandemią miała w swojej ofercie działania, które pozwalały mieszkańcom Krosna i regionu uczyć się korzystać z nowych technologii - np. kursy programowania dla dzieci, naukę korzystania z edukacyjnych aplikacji czy pogotowie cyfrowe, gdzie każdy chętny mógł skonsultować problemy i wątpliwości związane z korzystaniem z internetu i obsługą komputera lub innych urządzeń (np. smartfon, tablet).

W ramach pandemii znaczna część działalności przeniosła się w sferę Internetu. Co ważne - pracownicy krośnieńskiej biblioteki - organizując np. spotkania online uczyli jednocześnie mieszkańców, jak z tych spotkań korzystać, jak krok po kroku zainstalować platformę potrzebną do połączenia się, podłączyć kamerę czy mikrofon.

  • autor: (KBP), (red.)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj