Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

W Krośnie powstanie więcej parkingów dla "domków na kółkach"

Camper Park przy ul. Bursaki w Krośnie. Camper Park przy ul. Bursaki w Krośnie. Fot. Camper System

Krosno planuje budowę czterech kolejnych stanowisk parkingowych dla kamperów na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W 2020 roku, pomimo panującej epidemii COVID-19 parking dla "domków na kółkach" cieszył się dużą popularnością.

REKLAMAPierwszy Camper Park w Krośnie powstał w sierpniu 2019 roku, w sąsiedztwie kompleksu basenów przy ul. Bursaki - tuż przed zbliżającym się końcem letniego sezonu turystycznego. W Parku funkcjonuje pięć stanowisk kamperowych, w tym jedno do serwisowania - stanowisko w którym wymienia się wodę użytkową oraz opróżnia zawartość toalety.

Pole wyposażone jest również w zaplecze sanitarne wraz z kuchnią. Jest to jeden z pierwszych Camper Parków - tak wyposażonych w Polsce. Koszt inwestycji wyniósł 250 tysięcy złotych. Wykonawcą zadania była Camper System, firma z województwa zachodniopomorskiego.

Parking spełnił oczekiwania turystów i miasta

Rok 2020, pomimo trwającej cały czas pandemii oraz ograniczeniami związanymi z podróżami zagranicznymi, wykazał bardzo duże zainteresowanie polem kamperowym.

- W okresie jego funkcjonowania, od wiosny do późnej jesieni, z kamperowiska skorzystało 445 osób dorosłych, 206 - dzieci. 266 kamperów lub samochodów z przyczepami, 69 namiotów oraz 16 motocykli - informuje Joanna Sowa, rzecznik krośnieńskiego urzędu miasta.

Camper Park jest czynny od kwietnia do końca października. Recepcja znajduje się na kortach tenisowych, obsługuje klientów w godzinach od 7.00 do 22.00. Każdej osobie korzystającej z Camper Parku przysługuje zniżka na usługi rekreacyjne, na basen i korty tenisowe.

Koszt utrzymania kamperowiska w 2020 r. wyniósł ok. 8 tys. zł.

Powstaną kolejne stanowiska

W grudniu 2020 roku Gmina Krosno ogłosiła przetarg na budowę kolejnych czterech stanowisk dla kamperów. Obecnie trwa procedura wyłaniania wykonawcy.

W zamówieniu wyszczególniono wykonanie trawiastej nawierzchni czterech stanowisk parkingowych dla kamperów, brukowej, betonowej nawierzchni drogi wewnętrznej, budowę kanalizacji deszczowej odwodnienia drogi wewnętrznej oraz zagospodarowania pola zielenią. Nowe parkingi mają powstać przy ul. Bursaki w Krośnie do końca kwietnia 2021 roku.

Na realizację tego zadania magistrat planuje przeznaczyć kwotę 170 tysięcy złotych.

  • autor: (rdn) / Fot. Camper System

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj