KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krośnianka ponownie nominowana do prestiżowej nagrody Anioły Farmacji

Anioły Farmacji 2014. Anna Wojnar czwarta od lewej. Anioły Farmacji 2014. Anna Wojnar czwarta od lewej. Fot. www.modanazdrowie.pl

Anna Wojnar, farmaceutka z Krosna została nominowana do prestiżowej nagrody Anioły Farmacji. Farmaceutkę dobrze znają klienci apteki Piastowskiej przy ul. Lewakowskiego 35 w Krośnie. Jest to kolejna nominacja dla krośnianki. W 2014 r. Anna znalazła się w elitarnym gronie dziesięciu nagrodzonych statuetką Anioła Farmacji.

REKLAMA


Anna Wojnar rodzinną aptekę "Piastowska" prowadzi w zabytkowym, ponad 160-letnim budynku z czasów Ignacego Łukasiewicza. Zabytek zlokalizowany jest przy ul. Lewakowskiego 35 w Krośnie. Poddasze budynku zaadaptowano na muzeum farmacji stworzone przez mamę Anny, zarazem właścicielkę apteki - Halinę Wojnar.

- Praca to dla mnie nie tyle możliwość zarobkowania, ile wielka pasja i powołanie. Staram się doradzać pacjentom, pilnować, by właściwie przyjmowali leki. Pacjenci to doceniają, przychodzą, kiedy mam zmianę, zagadują, potrzebują mojej uwagi - mówi Anna Wojnar z Apteki Piastowskiej w Krośnie.

Dla kogo Statuetka Anioła i kto przyznaje nagrodę

Tytuł i statuetka Anioła Farmacji i Medycyny to prestiżowe wyróżnienie przyznawane farmaceutom i lekarzom. Wyjątkowość, tego rodzaju uznania stanowi fakt, że to nie kto inny, jak sami pacjenci nominują kandydatów do tej nagrody.

- To sami pacjenci wskazują tych, którzy, ich zdaniem, zasłużyli na nagrodę - mówi Adam Górczyński, założyciel Fundacji Anioły Farmacji i Anioły Medycyny i pomysłodawca nagrody. - To może być lekarz, który zdiagnozował pacjenta, gdy jego koledzy tylko rozkładali ręce lub taki, który dobrym słowem dodawał sił w walce z chorobą. Farmaceuta, który wychwycił niepokojące objawy i doradził konsultacją ze specjalistą. Za każdym głosem, oddanym na naszych laureatów, kryje się jakaś historia - dodaje.

Nominacje są rozpatrywane przez kapitułę organizatora konkursu czyli Fundację Anioły Farmacji i Anioły Medycyny. Kapitułę Honorową Nagrody tworzą wybitne osobistości ze świata medycyny, życia publicznego oraz uznane autorytety społeczne. Przewodniczącym Kapituły jest prezes Polskiego Towarzystwa Lekarskiego prof. dr hab. n. med. Jerzy Woy-Wojciechowski.

Człowiek - Zdrowie - Miłość

Konkurs odbywa się pod hasłem: Człowiek - Zdrowie - Miłość. Podkreśla ono, że w procesie terapii relacja "pacjent - lekarz - farmaceuta" jest dla pacjenta źródłem odwagi i siły w walce z chorobą, a dobro i zdrowie pacjenta powinno być istotą służby zdrowia.

Więcej na temat nagrody Anioły Farmacji 2014 znajdziecie tutaj.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?