KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Jako w niebie, tak i w Komańczy". Premiera filmu w Telewizji Polskiej już 9 marca

"Jako w niebie, tak i w Komańczy". Premiera filmu w Telewizji Polskiej już 9 marca Fot. Telewizja Obiektyw

Telewizja Obiektyw w 2017 roku wyprodukowała dokument fabularyzowany "Jako w niebie, tak i w Komańczy". Film opowiada historię internowania Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Komańczy. Scenariusz napisany przez Marcina Ziobro, został opracowany w oparciu o historyczne materiały archiwalne, wspomnienia siostry Bogumiły oraz pamiętniki samego Prymasa Wyszyńskiego.

REKLAMA


Film jest okazją do upamiętnienia, tych wydarzeń, przypomnieniem czasu i dzieła jakim są napisane 65 lat temu Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego oraz obchody 1000-lecia Chrztu Polski. W rolę Prymasa wciela się Marek Kalita, w filmie zobaczymy Jerzego Trelę i Aleksandrę Popławską. Reżyserem filmu jest Maciej Wójcik.
Rok 2021 został decyzją Sejmu RP ustanowiony Rokiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego, jest również czasem oczekiwania na Jego beatyfikację. Tym bardziej miło nam zaprosić na premierę filmu w Polskiej Telewizji.

Premierowa emisja odbędzie się we wtorek, 9 marca o godz. 20:55 w TVP 1. Powtórkę filmu będzie można obejrzeć w niedzielę, 14 marca o godz. 10:00.

  • autor: TV Obiektyw, (red.)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?