KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Pozbądź się odpadów wielkogabarytowych i opon. Odbierze je Miasto

Pozbądź się odpadów wielkogabarytowych i opon. Odbierze je Miasto Fot. archiwum UM Krosno

W Krośnie rozpoczyna się kolejna - wiosenna akcja sprzątania odpadów wielkogabarytowych i opon pod hasłem "Zrzuć gabaryty na wiosnę". Zgłoszenia będą przyjmowane telefonicznie od 12 do 23 kwietnia w godz. 8:00 - 14:00. Organizatorem akcji jest Urząd Miasta Krosna.

REKLAMA


Akcje kierowane są wyłącznie do właścicieli nieruchomości, którzy są objęci systemem odbioru odpadów komunalnych czyli mają złożone stosowne deklaracje odbioru odpadów, co przypomnijmy, jest ich ustawowym obowiązkiem. Odpady wielkogabarytowe należy ustawiać w miejscach umożliwiających swobodny dojazd po drogach publicznych, załadunek odpadów i powrót specjalistycznego pojazdu o znacznych wymiarach i dużej masie. Odpady należy udostępnić w uzgodnionym dniu od godz. 6:15.

Odpady wielkogabarytowe będą odebrane tylko po wcześniejszym zgłoszeniu z podaniem miejsca i rodzaju odpadów. Zgłoszenia będą przyjmowane pod numerami telefonów: 13 47 48 488 lub 13 47 48 490 w godz. 8:00 - 14:00.

Odbiór odpadów gabarytowych zgłoszonych w akcji będzie prowadzony w maju br. Odpady wystawione w miejscach i terminach innych niż ustalono - nie będą odbierane.

Magistrat przypomina, że mieszkańcy Krosna przez cały rok mogą korzystać z usług Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Białobrzeskiej 1, gdzie bezpłatnie mogą zostawić niepotrzebne sprzęty domowe, odpady, których nie można wrzucić do żadnego z worków  segregowanych odpadów czy choćby popiół. Żeby skorzystać z usług świadczonych przez PSZOK wystarczy, okazać kod kreskowy, którego używamy przy oddawaniu śmieci.

Zobacz: Dla mieszkańców: zmiana dni i godzin obsługi w PSZOK

Szczegółowe informacje oraz aktualności z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi są dostępne na stronie naszesmieci.krosno.pl.

- Zapraszamy mieszkańców miasta Krosna do korzystania z akcji oraz usług, aby w legalny sposób pozbycia się zbędnych odpadów, których utylizacja przysparza często wielu problemów - zachęca UM Krosno.

  • autor: (umk), (red.)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?