KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krośnieński "Mechanik" kształci nauczycieli

Krośnieński "Mechanik" kształci nauczycieli Fot. archiwum ZSM Krosnos

W maju, w Zespole Szkół Mechanicznych rozpoczęły się szkolenia dla nauczycieli kształcenia zawodowego, a środki finansowe na ten cel w wysokości 29 120,00 zł zostały pozyskane w wyniku naboru wniosków ogłoszonego o przez Powiatowy Urząd Pracy w Krośnie na kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawców w 2021 roku.

REKLAMA


Uzyskane środki finansowe zostaną przeznaczone na szkolenia dziesięciu nauczycieli przedmiotów zawodowych i instruktorów praktycznej nauki zawodu w zakresie branży lotniczej i motoryzacyjno-mechatronicznej.

Pozyskane fundusze stanowią 80% wartości projektu, pozostałą część w wysokości 7 280,00 zł finansuje Miasta Krosno.


Fot. archiwum ZSM Krosnos

Zakres tematyczny szkoleń odpowiada aktualnym potrzebom szkoły oraz młodzieży kształcącej się w zawodach: technik mechanik lotniczy, technik mechatronik, technik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych.

Zaplanowano cykl szkoleń związanych z branżą lotniczą, tj.: dokumentacja techniczna wykorzystywana w obsłudze statków powietrznych, wprowadzenie do GENERAL FAMILIARISATION, a także NDT - badania nieniszczące w lotnictwie.

Następnie odbędzie się kurs "Profesjonalny Mechanik 2021", w ramach którego zostaną zaprezentowane zagadnienia związane z wykonywaniem diagnozy online, tzw. PASS THRU, bezpośrednim wtryskiem paliwa w silnikach benzynowych nowej generacji, nowoczesnymi układami klimatyzacji i aktualnymi rozwiązaniami układów rozrządów w samochodach osobowych.

Profesjonalne szkolenie kadry nauczycielskiej jest jednym z trzech głównych kierunków rozwoju Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie.

Od wielu lat ZSM pozyskuje środki finansowe na rozwój zawodowy i osobisty uczniów szkoły. W ramach programu Erasmus+ wspólnie z pracodawcami z Austrii, Hiszpanii, Portugalii, Irlandii i Włoch organizowane są zagraniczne praktyki i staże zawodowe dla wszystkich kierunków kształcenia.

W ostatnich latach całkowicie został zmodernizowane i wyposażone pracownie Centrum Kształcenia Zawodowego - w specjalistyczne maszyny i urządzenia dydaktyczne, umożliwiające w sposób praktyczny kształcenie przyszłej kadry dla dynamicznie zmieniającego się rynku pracy z uwzględnieniem potrzeb kompetencyjnych kadry innowacyjnej gospodarki.

  • autor: (ZSM), red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?