KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Powiat odwołał dyrektora pogotowia ratunkowego

Andrzej Jurczak był dyrektorem Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie. Andrzej Jurczak był dyrektorem Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie. Fot. Krosno112.pl

Andrzej Jurczak został odwołany z funkcji dyrektora Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie. Powodem miało być zatrudnienie dyrektora w innej placówce bez zgody zarządu powiatu. Dyrektor zamierza odwołać się od decyzji powiatu do sądu.

REKLAMA


Lekarz Andrzej Jurczak był dyrektorem Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie od początku jego powstania, czyli od 1998 roku. We wtorek, 8 czerwca niespodziewanie został odwołany z kierowniczej funkcji.

- Zarząd Powiatu Krośnieńskiego podczas posiedzenia w dniu 8 czerwca podjął uchwałę w sprawie rozwiązania umowy o pracę z dyrektorem Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie Panem Andrzejem Jurczakiem - poinformowała Ewa Bukowiecka, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Krośnie.

Powodem tej decyzji miało być ciężkie naruszenie przez byłego już dyrektora podstawowych obowiązków pracowniczych, a dokładnie zatrudnienie w innym podmiocie bez zgody zarządu powiatu, który jest jednostką zarządzającą krośnieńskim pogotowiem.

Od 2013 roku Andrzej Jurczyk - za zgodą zarządu powiatu, pracował w Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Miejscu Piastowym. Dyżury pełnił w godzinach popołudniowych po skończonej pracy w pogotowiu. W marcu zarząd nie wyraził zgody na dalszą współpracę. Doktor Jurczak kontynuował jednak leczenie pacjentów, których - jak tłumaczył w lokalnych mediach, nie chciał zostawiać bez opieki lekarskiej.

Andrzej Jurczak nie zgadza się z decyzją zarządu powiatu. Uważa, że został zwolniony niesłusznie i zamierza dochodzić swoich spraw na drodze sądowej.

Jak poinformowała Monika Subik, przewodnicząca Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie, Rada pozytywnie zaopiniowała  rozwiązanie stosunku pracy z doktorem Jurczakiem.

9 czerwca zarząd powiatu uchwałą na najbliższe sześć miesięcy powierzył pełnienie obowiązków dyrektora krośnieńskiego pogotowia Joannie Bukowczyk, która do tej pory pełniła funkcję zastępcy dyrektora pogotowia ds. technicznych.

  • autor: Redakcja

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?