KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Dzień Przedsiębiorcy. Działaj lojalnie - kupuj lokalnie

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

21 czerwca obchodzimy Dzień Przedsiębiorcy. Dla Krosna to szczególne święto, gdyż przedsiębiorczość jest siłą naszego miasta. Dziś zachęcamy do patriotyzmu gospodarczego, czyli kupowania produktów i usług oferowanych przez krośnieńskie firmy.

REKLAMA


- Firmom z Krosna należą się słowa uznania za prowadzoną działalność, tworzone miejsca pracy i nieoceniony wpływ na rozwój miasta - podkreśla Piotr Przytocki, prezydent Krosna. - Wszystkim przedsiębiorcom życzę dobrych strategii, trafnych decyzji, sprawnej realizacji planów i zamierzeń w kierunku zwiększania konkurencyjności - mówi prezydent.

- Drodzy przedsiębiorcy! Życzę Wam wielu sukcesów, a jednocześnie dziękuję za inwestycje w mieście, wspieranie lokalnych inicjatyw i współpracę z samorządem - mówi dr Tomasz Soliński, zastępca prezydenta odpowiedzialny za kontakty z biznesem. - Zachęcam mieszkańców do kupowania produktów lokalnych firm i korzystania z ich usług. Wspierajmy lokalny biznes, im jest on silniejszy, tym wyższa jakość życia w Krośnie - dodaje.

Krosno we współpracy ze Związkiem Miast Polskich oraz Stowarzyszeniem Inicjatywa Firm Rodzinnych bierze udział w ogólnopolskiej kampanii informacyjnej #MiastazPrzedsiębiorcami. Hasło kampanii "Działaj lojalnie - kupuj lokalnie", zachęca do wspierania lokalnych firm poprzez kupowanie ich produktów i usług, dzięki czemu zatrzymujemy kapitał w mieście. Kampanię realizuje około 100 miast.

W Krośnie idea jest promowana oddolnie już od ponad roku w mediach społecznościowych, dzięki funkcjonującej grupie na Facebooku "Kupuję, bo krośnieńskie", która liczy ponad 5,4 tys. członków. Zobacz:Kupuję, bo krośnieńskie

Kilka faktów o firmach z Krosna

- Mamy 5 755 zarejestrowanych firm. Wskaźnik w przeliczeniu na 1000 mieszkańców wynosi 125. To bardzo dobry wynik, który świadczy o wysokim poziomie przedsiębiorczości.

- 54% wszystkich miejsc pracy w Krośnie stworzyły mikro i małe firmy.

- 29% podatku PIT w Krośnie odprowadzają przedsiębiorcy.

- Krośnieńskie firmy dużo inwestują. Średnia nakładów inwestycyjnych w przedsiębiorstwach z lat 2015-2019 w przeliczeniu na 1 mieszkańca Krosna wynosi 5 088 zł.

- Lokalne firmy wyróżniają się pod względem wskaźnika produkcji sprzedanej przemysłu. W 2019 r. wskaźnik produkcji sprzedanej przemysłu w przeliczeniu na 1 mieszkańca wyniósł 53 894 zł.

Dane pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS (www.bdl.stat.gov.pl) oraz ze Związku Miast Polskich.

  • autor: (umk), (red.)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?